On niin helppo olla, kun osa jää......pois

Anonyymi

Puolison sisaren puoliso alkoi ottamaan etäisyyttä. Ei siis halua olla tekemisissä. On saanut monta heidän kaveri suhdetta myös poikki. Itse huomasin jo vuosia sitten, että hän manipuloi tätä omaa puolisoa ja hän ei saa edes käydä töissä, ei oikein enää pitää yhtyettä oman sukulaisen kanssa, ei kavereiden, epäilyttävää. Mutta olen huomannut, että on tosi helppo elää ja olla, kun tämä manipuloiva ei ole mukana elämässä.

4

191

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ketä mahdat tarkoittaa tuolla???????????? ja me emme eroa koskaan! ja kohta et pääse mihinkään ilman minua! ihan vaan sen takia että edes vitsillä olet ehdottanut eroa kun tiedät tasan tarkkaan että se ero sana kaikessa muodossa on jyrkästi kielletty!me emme eroa koskaan paina pipoos Se asia että me olemme ikuisesti yhdessä elämän loppuun asti!

      • Anonyymi

        Anteeksi kuinka? Oletko vastannut väärään aloitukseen??????????????????????????? Oikeasti.


    • Anonyymi

      Erh. O.o Eiköhän me vielä toistaiseksi eletän kuitenkin ihan vapaassa yhteiskunnassa missä ihmisillä on yksilönvapaus vielä toistaiseksi olemassa ja ihmisillä on täysioikeus niin halutessaan ottaa etäisyyttä niihin toisiin ihmisiin oli se syy sitten mikä tahansa.

      Lienee sivistyneempää kysyä asianosaiselta itseltään, että miksi olet ottanut meihin etäisyyttä sen sijaaan että päivittelet asiasta täällä suomi24:n keskustelupalstalla. Voihan se olla, että perheessä on vaikka surua?

      "Asioita joita et tiedä toisista, mutta oletat tietäväsi kertovat sinusta itsestäsi." Eli kaikki nuo haukkumasanat ja ilkeilyt tästä henkilöstä kertovat sinun sielun sisäisestä maisemasta enemmän kuin mitä tästä henkilöstä ja hänen puolisostaan. Mahtaa olla kamalaa olla sinä, kun kannat kaikkia noita mustia ajatuksia ja pahaaoloa sinun sisällä kun tuollaisia kirjoitat. X.x Hae apua äläkä pura pahaaoloa viattomiin ihmisiin.

    • Anonyymi

      Aloittajalle.
      Oletan että puolisosi sisaren puoliso on mies (oletan ettei puolisosi sisko ole lesbosuhteessa koska se on kuitenkin harvinaisempaa vielä tänäkin päivänä).
      Tämä oletus on pelkstään sen takia, että olisi hankala toistaa noin monta kertaa alla oleviin kysymyksiin sanaa puoliso.

      Vastaatko seuraaviin kysymyksiin.
      Millä tapaa puolisosi sisaren mies on sinua manipuloinut vuosien aikana?
      Millä tapaa puolisosi sisaren mies on manipuloinut sinun puolisoasi?
      Onko puolisosi sisko sanonut sinulle, että hänen miehensä on kieltänyt menemästä töihin?
      Onko puolisosi sisar kertonut sinulle miehen kieltäneen ystävien tapaamisen yms muut kontaktit?
      Jos on, mitä teit, juttelitko miehesi kanssa asiasta?
      Mitä mieltä miehesi on tilanteesta, onhan kyseessä kuitenkin hänen sisarensa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      86
      5171
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      53
      3326
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      71
      2694
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1358
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      304
      1278
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      19
      1203
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1086
    8. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      46
      1040
    9. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1026
    10. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      229
      1008
    Aihe