Varattu ex haikailee perääni

Anonyymi

Erosimme, koska hän petti. Myönsi ettei hän vaan kykene olemaan uskollinen ja haluaa monia naisia. Ero ei ollut helppo. Hän stalkkasi kuukausia minua, lähetti kukkia ja lahjoja. Lopulta uhkasin poliisillakin.
Emme ole nähneet pitkään aikaan tai muutoinkaan olleet tekemisissä. Sattumalta törmäsimme. Omat haavani ovat jo parantuneet, enkä koe katkeruutta tms. Olen itsekin erittäin hyvässä parisuhteessa. Miesystävälleni kerroin tapauksesta. Hän sanoi että kai sitä voi moikata kun tapaa ja olla kuin aikuiset.
Hänellä ei ole numeroani netin kautta muutoin soittelee ja kyselee kuulumisia. On halunnut tavata ja ihan asiallisesti on käyttäytynyt. Lähinnä valittelee huonoa tuuria naisten suhteen, ei uskalla rakastua kun kuitenkin käy huonosti. Joku suhde päällä hänellä on. Soittelee kuitenkin minulle kun odottaa häntä saapuvaksi. Kertoo että nainen haluaa tavata, mutta hän ei halua tai hänelle on ihan sama. Mutta pyytää josko tulisin kylään.
Olemme puhuneet pitkään ja hartaasti siitä että meidän suhde ei vaan tule onnistumaan enää. Ja rakastan omaa miesystävälleni, johon hän suhtautuu vihaisesti. Minut on varastettu häneltä ym. Toisaalta on tyytyväinen että olen onnellinen.
Sanoin että ehkäpä nykyinen naisystävä odottaa heidän suhteelta, jotain muuta ehkä enemmän ja vakavammin kuin millä mielellä mies on liikkeellä. Ettei varmaan pitäisi siitä , jos tietäis että kuitenkin pyytää minua tapaamisiin ja soittelee. Kukaan muu ei ole kuin minä ym.
Tällaiset krooniset pettävät ovat varmaan sellaisia että saalistaminen kiinnostaa ja kun saalis on varma katoaa mielenkiinto. Enkä aio samaan ansaan langeta.

0

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

        "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
        Maailman menoa
        220
        28082
      2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

        Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
        Maailman menoa
        106
        19955
      3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

        Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
        Maailman menoa
        305
        15529
      4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

        Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
        Maailman menoa
        153
        10707
      5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

        Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
        Maailman menoa
        118
        9630
      6. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

        IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
        Maailman menoa
        38
        8260
      7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

        Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
        Maailman menoa
        35
        8222
      8. 237
        6762
      9. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

        https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
        Maailman menoa
        204
        6413
      10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

        Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
        Maailman menoa
        36
        5993
      Aihe