Kapina on puhkeamassa. KGB vie salaa vastarintaliikkeen johtoon epäilemiään salaisiin kídutuspaikkoihin ja myrkyttää avoimesti toisinajattelijoita.
Olemme nähneet tämän tapahtuvan ennenkin mutta nyt kansa on valmis taistelemaan vastaan!!!
Olemme nähneet tämän tapahtuvan ennenkin mutta nyt kansa on valmis taistelemaan vastaan!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
"Kaasuputki" olisi syytä saada valmiiksi. Miljoonilla venäläisillä on suunnitelma paeta sitä kautta.
Venäjän tilastoviranomaisen Rosstatit teettämä tuore tutkimus on karua luettavaa. Sen mukaan 49,4 prosentilla venäläisistä rahat riittävät vain täysin välttämättömään eli ruokaan ja vaatteisiin. Köyhien lukumäärä on lisääntynyt hieman alkuvuodesta.
Valeuutinen.
Kyllä Venäjällä pidätetään terroristeja ja kouluiskujen osallistujia ja suunnittelijoita mutta parlamentaarinen oppositio on saanut toimia ihan normaalisti. Navalnyi ei varsinaisesti ollut oppositiota vaan lännen provokaattori Venäjällä eikä häntä nytkään myrkytetty Venäjällä vaikka länsi niin väittää väärentämiemsä testitulosten perusteella.
Mitään sisällisotaa ei Venäjällä ole näköpiirissä ja eikä Navalnyin väitetty novitsokmyrkytys sitä saa aikaiseksi kuten ei Skripalienkaan väitetty novitsokmyrkytys saanut.