"Tilanne kuitenkin kärjistyi illan edetessä. Poliiseja on heiteltiin muun muassa kivillä ja tielle kerättiin roskia ja autonrenkaita, jotka sytytettiin palamaan.
Eteläisen poliisialueen tiedottaja Rickard Lundqvist kuvasi kello 21 aikaan tapahtumaa väkivaltaiseksi mellakaksi."
Eteläisen poliisialueen tiedottaja Rickard Lundqvist kuvasi kello 21 aikaan tapahtumaa väkivaltaiseksi mellakaksi."
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tilanne täysin pois hallinnasta.
Muslimit kiihottuu lisää, kun huomaa että heillä yliote
Muslimimulkut tyrannisoi ruokkivaa kättä. Painukoot omille kulmille koheltamaan. Alkaisi jo sisällistaistot.
Sillan toisella puolella Kööpenhaminassa on tilanne liki sama. Tanskassa katuja partioi lisäksi aseistautuneet sotilaat mutta turvallisuudentunne se on niin vaihtelevaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/koopenhamina-karvistelee-jengisodan-kourissa-kaupungissa-yli-tusina-rajahdysta-vuoden-sisaan-kohteina-muun-muassa-verotoimisto-poliisiasema-ja-thairavintola/7602000#gs.eq2mpy
Rasmus Paludan sai kahden vuoden maahantulokiellon Ruotsiin pelkästään siksi että uhkasi polttaa julkisesti Koraanin
https://mvlehti.net/2019/04/18/valtamediat-vaikenevat-muslimien-mellakoinnista-koopenhamina-kuin-sotatilassa-video/
Ruotsin feministi poliisit tarviis jotain kättä pitempää, MG-42 olis aika tehokas matu luuta..
Mikseivät sotilaat ammu kovilla mielenosoittajia?
Islamvaltioilla on ydinaseita. Öljyä. Innokasta väkeä kuin meren mutaa. On ihmisoikeus tulla turvapaikkamaahan mellakoimaan.
Ennätysaika. Ydinaseet, öljy, hirmuinen väkimäärä. mikäs on mellastaessa. Laskenta alkaa
Islamvaltioita ei kiinnosta palaakaan paskasakki jonka lähettivät pois.
Euro tyttöä kiinnostaa kovasti, siksi sieltä lappaa sakkia jatkuvalla virralla.
Euro tytöt tekevät historiaa, euro femiini miehien kustannuksella.
Mahtaako Ruotsissa olla edes oikeita kovia ammuksia enää?
Heillä on yhteiskunta omat säännöt ja tarkastuspisteitä
Alue pitäisi eristää puhdistaa tehokkaasti erikoisjoukkojen kanssa
Paikkoja pitää saada rikkoa, jos on jostain pahamieli.
Niin pitää saada ne " Kotoisat maisemat " Ruotsiinkin.
Oi miten kotoisaa oloa autoja palaa raketit lentää
Hra Soroksen unelmat vähitellen toteutuvat.
hehe toivottavasti matut suomessakin rupee noita ruotsalaisia kurmuttaan...
Ei,kyllä suomalaisten kimpussa ovat uutisista päätellen olleet.Uhreina lapset,nuoret tytöt,nuoret pojat,vanhukset ja humaltuneet.Kukaan ei ole turvassa.
Mellakoitsijat on rikollisia.Muiden omaisuuden tuhoajat pitää heti lähettää takaisin kotimaihinsa,kera paluu kiellon.Vain niin oppivat muut käyttäytymään.Pysyviä oleskelulupia tai kansalaisuuksia ei pidä antaa.Väliaikainen 1 v lupa vain.Jos ei työllisty sinä aikana,tai sortuu rikoksiin tai häiriökäytökseen.Heti poistettava maasta.Se on kaikkien etu,ja takaa ettei mellakoida tai rikota muiden omaisuutta.
Onkohan heillä oma verotus rajalla