Mitä autoa et ostaisi koskaan....

ei koskaan Toyotaa.
443733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

niitä

Äänestä

karmeen näkösiä kotteroita...

Äänestä

Skoda on itäautoksi sen verran kallis, että sitä en osta. Ladan hinta on paremmin kohdallaan.

Äänestä

semmosta ole mitä en ostais. Paitsi en mitään erittäin huonokuntoista. kyllä toyota ihan hyvä on

Äänestä

en mitään mallia.

Äänestä

eli tojoa

Äänestä

koska ne kuluttavat paljon

Äänestä
  • Työköneella oopperaan ?

    Älkää nyt tosissaan.

    Pellolle ja tukinajoon ovat omiaan, mutta että ihmisten kulkuneuvoksi, !

    Ei helvetissä.

    Kohta joku ehdottaa juniinkin taas härkävaunuja, olisi dieselautoon verrattavissa olevaa ihmisarvon polkemista.

    Äänestä

subaru
honda
Mitsubishi
alfa-romeo
seat
Citroen
Lancia
BMW
Opel
Renault
MB

Äänestä
  • enkä niksmannien molonjatkeita,sais laivat kaatua matkalla.

    Äänestä

ruotsalaista paskakotteroa en ikinä ottaisi

Äänestä
  • katkera,saanut varmaan koskaan omistaa noita ruotsalaisia.joutunut lie ikänsä ajamaan wokkipannuilla,mutta kaiken kaikkiaan kypsän miehen mielipiteitä kuitenkin.

    Äänestä

...riisitehtaan tuotetta eli Toyotaa, ei koskaan, eikä muitakaan aasialaismerkkejä.

Äänestä
  • toyotaa, nissania, hondaa, saabiin, ladaa, mitsubishii, mazdaa, bemarii,peugeot,fiat,rellu,sitikka

    mitkä mulle kävis olis: volkkari,ford, volvo, audi, opel..

    Äänestä

  • mellu kirjoitti:

    toyotaa, nissania, hondaa, saabiin, ladaa, mitsubishii, mazdaa, bemarii,peugeot,fiat,rellu,sitikka

    mitkä mulle kävis olis: volkkari,ford, volvo, audi, opel..

    Pitkä lista jossa myös Autoja ja sitten ostettavien listalle kelpuutetaan joku Ford ja Opel, voi jessus sentään. No, "mieluummin vaikka fordia ja opelia työntäen kuin bemarilla ajaen".

    :DDD

    Äänestä

  • t-bone kirjoitti:

    Pitkä lista jossa myös Autoja ja sitten ostettavien listalle kelpuutetaan joku Ford ja Opel, voi jessus sentään. No, "mieluummin vaikka fordia ja opelia työntäen kuin bemarilla ajaen".

    :DDD

    meillä on kaksi fordii tällä hetkellä ja molemmat tosi hyvii autoja..

    Äänestä

  • mellu kirjoitti:

    meillä on kaksi fordii tällä hetkellä ja molemmat tosi hyvii autoja..

    siltä se voi vaikuttaa jos ei ole paremmasta tietoa :D

    Äänestä

  • t-bone kirjoitti:

    siltä se voi vaikuttaa jos ei ole paremmasta tietoa :D

    olen saanut kokemusta opelista, volkkarista, bemarista ja perheessä ollut myös nissan ja toyota.. veljellä oli nissan ja toyota ja korjas niitä kaiken aikaa kun aina joku levis. Niin että ei kiitos. Miksi vaihtaa fordia esim. toyotaan kun on hyvä auto jolla pääsee paikasta paikkaan

    Äänestä

Sitikkaa. Paitsi että tuli viimeksi käytyä koeajolla, ja nyt on ollut ensinmäinen Sitikka jo muutaman vuoden alla.
Joskus nuorena oli joissain asioissa ehdoton, mutta näin vanhempana haluaa kokeilla uusia asiaoita hieman ennakkoluulottomammin. Autoja on tullut kokeiltua laidasta laitaan, eikä sitä ainoaa oikeaa, tai ehdotonta p-läjää ole vielä löytynyt. Saa nähdä, mikä on seuraava, Sitikka, Mersu, Audi, Honda, Ford vai ihan joku muu?
"Never say never".

Äänestä

Moi !

Itse asiassa pystyn kuvittelemaan tilanteen jossa voisin ostaa minkä tahansa auton.

Mossesta Maybachiin, Smartista Hummeriin.

Kaikkia voin kuvitella ostavani.

--

Äänestä

Täytyyhän autolla päästä perillekin.

Äänestä
  • Ostaisin kyllä Toyotan. Eikö ihmisille kelpaa auto joka toimii?

    Itse en ole vielä Toyotaa omistanut kylläkään.

    Äänestä

Tuo ei koskaan on vähän "tiukasti" sanottu.
Perusperiaatteet, nämä ei kelpaa:

Volvo
VW
Audi
Citroen
Peugeot
Chrysler
Opel

Äänestä

näi o. ne o huanoi.

Äänestä

En ikinä missään tilanteessa tule ostamaan Toyotaa.

Äänestä

ei mitään mallia siitä! Mieluummin vaikka Lada.

Äänestä

tietty.

Äänestä

Syy: tässä autossa on enemmän egoa kuin mitään muuta. Siis en väitä että se olisi huono, mutta kyllä bemarin ostajalla yleensä on jonkinlainen halu egoboostailuun, mitä minä taas yritän välttää.

Äänestä
  • Ei bemarin omistajilla ole halua egobuustailuun, mutta jostain syystä jotkut niin ajattelevat. Minä ainakin ajan bemarilla, koska saan kokea sillä sitä paljon mainostettua "Ajamisen iloa". Joka kerta autoa vaihtaessa olen koeajanut saman hintaluokan kilpailijat, mutta kuitenkin päätynyt bemariin, koska muissa autoissa en ole nauttinut ajamisesta yhtä paljon. Luulenkin että sekoitat jonkin asteisen hedonismin egon kohotukseen. Ulospäin ne voivat vaikuttaa samalta asialta, mutta eivät sitä ole. Bemari ostetaan itseä, ei muita varten.

    Äänestä

4:n kärki tällä hetkellä:

1. Toyota 8 ääntä
2. Volvo 4 "
3. Audi 2 "
4. Skoda 1 "

Yhteenveto kertoo että legendaarinen tilastoykkönen on jälleen ylivoimaisessa johdossa.

Äänestä

tule minun talliini.

Äänestä

Ei toyotaa meidän perheeseen.

Eikä mitään muutakaan Aasialaista peliä.

Äänestä
  • Kaahareita muutenkin liikaa!

    Äänestä

GMC,nimikin jo sanoo:gay men cruising.

Äänestä

wartburgia en koskaan ostais tuota itäsaksalaisen insinööritaidon mestarityötä

Äänestä
  • Vai et ostaisi Warrea! Onkos niitä jossain myytävänä? Mulle kyllä kelpaisi jos jostain saisi.
    Minä taas en ostaisi Packardia.

    Äänestä

  • Pekka kirjoitti:

    Vai et ostaisi Warrea! Onkos niitä jossain myytävänä? Mulle kyllä kelpaisi jos jostain saisi.
    Minä taas en ostaisi Packardia.

    onkos nämä niitä eurooppalaisia laatuautoja?

    Äänestä

  • t.bone kirjoitti:

    onkos nämä niitä eurooppalaisia laatuautoja?

    samaa sarjaa kuin bmw ja mersu, paitsi parempi

    Äänestä

Ei Volvoa Kiitos!

Äänestä

kysymättäkin selvä että ETUVETOISTA EN OSTA

Äänestä

En tarvitse paskaa koska en omista peltoa.

Äänestä

japsia ei koskaan...

Äänestä

dfhd

Äänestä

tämän kyseenalaisen kunnian ylivoimaisesti. Volvo oli kakkonen ja muut joutuivat tyytymään hajaääniin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Mielipide kirjoitti:

ei koskaan Toyotaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu