että vatsan seudulla minulla on ihan hirveä läskikerros, vaikka muuten olen erittäin hoikka bmi 19.9. Ja miten saisin sen kerääntymän pois sieltä? Tiedän että pitäisi alenta rasvaprosenttia, mutta en oikeastaan haluaisi laihtua enempää muista kropan alueista
Miten
mahdollista
4480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja olen 19v mies
Siihen vatsaan se läski (pahoittelen suorapuheisuuttani) on viimeeksi tullut joten siitä se ekana poiskin lähtee. Laihduttamaan vaan, lenkkiä ja reipasta verryttelyä. Vielä kun lisäät siihen 100-300 vatsalihasta 3-5 kertaa viikossa niin läskin alta paljastuukin 8-pack. (Todellisuudessahan vatsalihaksia on kahdeksan).
Ja jos kerran olet hoikka niin eihän pahitteeksi ole käydä kuntosalilla treenaamassa kaikkia lihaksia saman tien niin saat vahvemman fyysisen olemuksen. =)
No jos ehdottomasti haluat eroon, niin on keino.
Syöt jo valmiiksi varmaan aika vähän, mutta muuta ruokavaliosi proteiinivoittoiseksi.
On todettu moneen otteeseen että rasva katoaa paljon paremmin proteiinipitoisella ruokavaliolla.
Keho laihduttaessa käyttää lihaksia ja rasvaa, mitä enemmän proteiinia ruokavliossa, sitä enemmän rasvaa keho käyttää enegiavajeen täyttämiseksi.
Mitä enemmän hiilihydraatteja, sitä enemmän keho käyttää lihaksia energiavajeen täyttämiseksi.