Naisen toiveet vs todellisuus

Tässähän se tulee:

https://www.is.fi/viihde/art-2000006623542.html

Toiveet:

"Saran seuraajat halusivat myös tietää, millainen on Saran ihannemies. Alisa totesi sisarensa olevan sinkku ja tämän kaipaavan erityisesti miestä, joka saisi Saran nauramaan.

– Huumorintajuinen ja sellainen, vähän kaikkea. Normaali mies jolla on järki. Joka saa Saran nauramaan, se on sellainen ykköskriteeri, Alisa listasi."

Todellisuus:

"Myös Alisan seuraava vastaus liittyi samaan aihepiiriin, kun seuraajat halusivat tietää, mikä on Saran elämän pahin virhe.

– No nuo entiset miesvalinnat ei oo olleet niin loistavia, Alisa täräytti."

No niinpä. Sara(kin) toivoo löytävänsä kiltin & kunnollisen, huumorintajuisen normaalin miehen jolla on järki päässä mutta aina se vaan Sara(kin) onnistuu löytämään ne huonot miehet, muka toivemies jää aina vaan ja iänkaikkisesti rannalle ruikuttamaan.

Miksi sitä pitää naisten valehdella? sanoisivat vaan suoraan että tahtovat löytää pettävän & valehtelevan nuljakkeen niin ainakin sitten toiveet toteutuisivat 100%.sesti joka kerta.

3

81

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai sanoisivat suoraan että tekevät valinnat vain siitä porukasta joka kovaäänisemmin itseään heille tyrkyttää.

    • Anonyymi

      Elämä voi olla tarua ihmeellisempää.
      Kyllä nuo molemmat neidot kohta ovat parisuhteessa, ilman mitään erikoisempia selittelyjä. Ihmismieli johdattaa, halusipa tai ei.

      AsianVierestä

    • Anonyymi

      Nuo naiset haluaa mahdollisimman komean miehen jotta se voi pettää naisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      418
      2009
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      188
      1543
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      149
      1477
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1386
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1176
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      244
      947
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      113
      907
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      67
      762
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      685
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      665
    Aihe