50 tuhatta poistaneet turhakkeen.

Puhelimestaan, eli "mahtavan koronavilkun"pitihän se arvata että näin käy, kauhella mainostamisella ihmiset latailivat sitä ensin, mitään hyötyä siitä ei ole,jos on, kertokaa mitä?
https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000006628298.html
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No eipä siitä mitään haittaakaan ole.

1Äänestä
  • jotta toimii, vaatii jatkuvan taustalla päällä olon,
    eli akkusyöppö

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    jotta toimii, vaatii jatkuvan taustalla päällä olon,
    eli akkusyöppö

    Itsellä ei ole vaikuttanut yhtään mitenkään.

    Äänestä

Koronavilkun latausmäärä on tällä hetkellä noin 1,8 miljoonaa.

1Äänestä
  • siitä ei varmaan vähene poistetut

    valtion hallinto pääasiassa latauspakko työntekijöillä ja siipeilijöillä

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    siitä ei varmaan vähene poistetut

    valtion hallinto pääasiassa latauspakko työntekijöillä ja siipeilijöillä

    Mie oon valtiolla enkä lataa moisia seurantasovelluksia!!!

    Äänestä

Eikö ne tykänny ideasta että pitäisi mennä alle 2m lähelle vakavasti sairasta väestön osaa? Outoa!

1Äänestä

En vaan tajua jos on oikein sairaana, liikkuuko joku todellakin vaikka kepillä könkäten kylillä? ja joku viisas tulee korona vilkun kanssa lähelle tunnistamana.

joo..

1Äänestä

Sämä tänne. En oikein ymmärrä millä motiivilla päivästä toiseen eri (?) avaajat koittavat kaivaa maata Koronavilkun alta. Mihin vaikka Sinä tämän avaaja sillä tähtäät?

Äänestä

Sovellus ei toimi tässä kolme pointtia

- syö akun

-sotkee muita sovelluksia

-otollinen hakkereille ja pennuille kiusantekoon, vähäisilläkin atk-taidoilla sovellusta pystyy manipuloida antamaan vääriä signaaleja ja tekemään vieressä istuvasta Erkistäkin tautisen

Äänestä
  • "Sovellus ei toimi tässä kolme pointtia"

    "- syö akun"

    _No en voi allekirjoittaa. Ainakaan Iphone 11 ei tuosta ole hätkähtänyt.

    "-sotkee muita sovelluksia"

    Ei ainakaan itsellä sotke yhtään mitää enkä ole moiusesta kuullut muiltakaan. Olisikin aika yllättävää jos periaatteesa noinkin simppeli appi yhtään mitään sotkisi. Mihin appeihin se sinulla vaikuttaaa ja miten?

    "-otollinen hakkereille ja pennuille kiusantekoon, vähäisilläkin atk-taidoilla sovellusta pystyy manipuloida antamaan vääriä signaaleja ja tekemään vieressä istuvasta Erkistäkin tautisen"

    -Taitaa olla varsin hypoteettinen asia kun todellisista ongelmista ei ole kukaan valittanut.

    Äänestä

Yllättävän vähän poistoja, kun latauksia on 1,8 miljoonaa.

Hyöty liittyy tartuntaketjujen selvittämiseen ja läheisten turvaamiseen. Ei sitä ole vaikea päätellä, tai jos on, niin tämä juttu auttanee.

https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000006627736.html

Äänestä

Kannattaakin poistaa. Monihan tuon todellisuudessa lataa/latasi vain uteliaisuuttaan. Sitten poisti. Eikä kaikki poistamiset välttämättä missään näy.

Väärin on myös tuo pride-vouhotus jossa virastot joiden pitäisi pysytellä neutraaleina. Etenkin ne on sellaisia joita myös ne jotka eivät ole priden kannalla joutuvat käyttämään, koska tietyt toiminnot on keskitetty esim. Kelaan. Tämä kun tapahtuu "hallituksen" johdolla, se kertoo ettei nykyinen hallitus edusta kaikkia suomalaisia. Joten sellaisen demarivilkuista ja määrätyille muille suositteille voi enemmän kuin hyvin haistattaa pitkät. Ei ole olemassa tällä hetkellä kaikkia suomalaisia edustavaa hallitusta.

Äänestä
  • "Kannattaakin+poistaa"-Olikos+sinulla+jokin+perustekin+mielipiteellesi?"Ei+ole+olemassa+tällä+hetkellä+kaikkia+suomalaisia+edustavaa+hallitusta."-Ei+sellaista+missään+ole+todellisuudessa+ole+kun+aina+on+eri+mieltä+olevia.+Siihenhän+kulminoituu+koko+demokratian+idea.+Googleta+"enemmistösääntö";+oletkos+milloinkaan+kuullut+siitä?+Valko-Venäjälläkään+pressa+ei+saanut+kuin+80%+äänistä+DD

    Äänestä

Sinun asenteellasi ei mistään ole mitään hyötyä, mukaanlukien persujen ratkaisuista.

Äänestä

IT-alalla työskentelevä kaveri jenkeistä lähetti koodin, että kokeile tuota niin ohjelmaan tulee uusia ominaisuuksia kuten hedelmäsudoku jne.

Pentele. Ei siihen mitään uusia ohjelmia tullut. Lakkasi koko sovellus toimimasta.

Äänestä

Todella kiitettävästi suomalaiset ovat koronavilkkua ladanneet ja prosentuaalisesti todlla pieni on määrä, jotka sen ovat poistaneet.

Sovelluksen vahvuus on laajassa käytössä. Sen ovat suomalaiset valtaosin ymmärtäneet.

Äänestä
  • Vilkkuuko puhelin jos lähellä on sairas?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vilkkuuko puhelin jos lähellä on sairas?

    "Vilkkuuko puhelin jos lähellä on sairas?"

    Ei. Miksi kysyt?

    Äänestä

"50 tuhatta poistaneet turhakkeen."

Arvelisin, että se turhake löytyy boksereistasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puhelimestaan, eli "mahtavan koronavilkun"pitihän se arvata että näin käy, kauhella mainostamisella ihmiset latailivat sitä ensin, mitään hyötyä siitä ei ole,jos on, kertokaa mitä?
https://www.is.fi/digitoday/mobiili/art-2000006628298.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu