Mitä helv.....?

Anonyymi

12

<50

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lähden saman tien kortistoon loisimaan jos ei kunnon ihminen prkl autoaan saa pihalle parkkeerata siksi aikaa, että kituu s...na töissä!

      • Anonyymi

        Hahhah. Parkkisakosta vois verottaa tuntipalkan verran. Sit myös hengitys vero työpaikalle nii jää velkaa työpäivän päätteeksi.


    • Anonyymi

      Jo nyt on v.ittu, että keksinnöissäkin järki katoaa!

    • Anonyymi

      Not gonna happen! Ei tuu onnistumaan.

    • Anonyymi

      niin rikkaat saa tommostakin ei työntekijät tuollaista saa esim raksamies keskustassa töissä niin pomo jätä minne tykkäät autosi mutta klo 07.00 olet täällä

      • Anonyymi

        Rikkaat? Ei meillä maksa duuniporukasta herrat eikä narrit eli ei kyllä kukaan!


    • Ehkä saadaan kohta jalankulkukin verotuksen ja katsastuksen piiriin:

      https://www.youtube.com/watch?v=bteKcGDcqiU

      • Anonyymi

        Lämmmityshän talvipakkasilla on etu kuten ilmastointi kesäisin. Olisi kohtuullista, että jokainen työpaikan lämmityksestä hyötyvä työntekijä maksaisi siitä myös veroa.


      • Anonyymi

        Katos, ne on rassannu aloituksessa ollutta linkkiä uuteen uskoon. Nythän siellä asiasta tietää jo Vanhanen. No hyvä. Sillä johan nyt mokoma olisi ollut sulaa hulluutta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Katos, ne on rassannu aloituksessa ollutta linkkiä uuteen uskoon. Nythän siellä asiasta tietää jo Vanhanen. No hyvä. Sillä johan nyt mokoma olisi ollut sulaa hulluutta.

        Meinas päivällä hermo palaa...


      • Anonyymi

        Ei sovi valittaa, jostainhan niiden pitää ne rahat repiä kasaan; ett saadaan tuotettua lisää työvoimaa maahamme. Suomalaisia kun on niin vähän tässä suuressa ja autiossa, rikkaassa maassa. Pian suomalaisia on vielä vähemmän; kantaväestöähän saa tappaa.

        Asia jota ei saa edes paheksua, se on vihapuhetta ja poistetaan. Valtion kustantama asianajan murhaajat saavat vielä puolustamaan tekojaan. Parhaassa tapauksessa todetaan syyntakeettomaksi ja pääsee mielenvikaisena hoitoon. Parin vuoden kuluttua on parantunut niin hyvin jotta pääsee vapaaksi. Sosiaalihuolto maksaa tietenkin asumiskulut.

        Prrr kele, ollaan niin sivistyneitä ettei edes mielipidettään suomalainen voi julkaista. Nämä sivistyneet muukalaiset eivät edes puhu asioista jotka heidän mieltään painaa, täällä turvapaikan saaneena. Raivo ja viha purkautuu syyttömiin ihmisiin.

        Mun ystäväni lähtivät juuri koteihinsa, puhuttiin tästä asiasta, muukalais vihasta!
        Täytyy myöntää et viidestä ihmisetä vain yksi oli kanssani samoilla linjoilla. Pari kierteli ja kaarteli aihetta, eikä niillä ollut selvää kantaa puoleen tai toiseen.
        Loput sitten saikin lahdata, kun ovat niin sivistyneitä ja ymmärtäväisiä...

        "Me kun olemme sen velkaa näille sorretuille pakolais paroille"; en ole vienyt/ominut itselleni
        mitään heille kuuluvaa... tietääkseni. Mutt veroja mä maksan millä heitäkin elätetään ja koulutetaan, nyt vielä lisäkuluja kaiken tämän päälle.
        No ulkolaisia hedelmiä myönnän ostavani, vaatteeni ovat suomalaisia samoin kengät

        Teko jonka nuori mies suoritti, oli terrorismiä, kohdistui täysin syyttöniin ulkopuolisiin ihmisiin ja vieläpä hänen opiskelu tovereihinsa.
        Missä maissa terroristit saavat samat oikeudet kuin Suomessa ja ehkä pohjoismaissa?
        Aika useissa maissa terroristit ovat kuolleet takaa-ajettuina ammuttu. Oikeus tapahtunut!
        Eikä sen vuoksi kansa ole näin kahtia jakautunut ollut... jokaisellqa on tietenkin oikeus olla sitä mieltä mitä sitt ovatkin. Mutt mä oon yhä sitä mieltä ett meillä on ihan tarpeeksi hulluja omasta takaa, ei niitä tarvitse enää lisää hankkia. Piste.

        Aamulla varhain tämäkin mielipide on taas poistettu, "kun ihmisiä pitää ymmärtää eikä kenenkään mieltä pidä pahoittaa",,,vaikka olisikin murhaaja! Vai mitä valtakunnansovittelija?
        trollikka


    • Työtehtävissä, missä etätyö on mahdotonta järjestää, on työnantajalla mielestäni oikeus kieltää julkisella kulkuneuvolla liikkuminen niin työmatkoilla kuin vapaa-ajallakin ja velvoittaa työntekijä liikkumaan omalla tai työnantajan järjestämällä autolla.

      Yksikin koronakeissi työnantajan tiloissa aiheuttaa valtavan härdelin, jonka seurauksia ei korvaa kukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1922
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      590
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      25
      490
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      58
      437
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      37
      425
    6. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      393
    7. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      387
    8. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      53
      385
    9. Mitä uskot että

      Välillämme käy?
      Ikävä
      32
      371
    10. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      39
      368
    Aihe