Hallitus juuri kehua retostelee että kun nyt saamme muutaman miljardin rahaa, niin sillä saamme sitten kaikkea mahdollista hyvää kansallemme. Ei ole todellista millaista touhua aikuiset ihmiset tekevät. Täydellistä hölmöläisten hommaa. Ensin annetaan tuplasti enemmän rahaa pois ja sitten kehutaan mitä kaikkea sillä puolikkaalla saadaan aikaan. Saarikko oli äsken äänessä. Ei jaksa enää tätä ajatella, on tämä niin jäätävän hullua touhua. Mistä näitä oikein sikiää? Älkää ihmetelkö että tällaiseen hulluun maahan veronmaksuhaluukkuus loppuu.
Missä ulottuvuudessa oikein elämme?
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pari päivää sitten Ruotsissa H M Kuningas avasi valtiopäivät, kuten perustuslaissa on säädetty. Pääministeri totesi puheessaan, että ennen Covid-kriisiä Ruotsin valtionvelka oli alimmalla tasolla sitten vuoden 1977. Valtiolla on nyt varaa käyttää rahaa sen verran, mitä tarvitaan, jotta Ruotsi toipuu kriisistä entistäkin paremmaksi maaksi. Näin naapurissa!
Mitä sanoo aikuiset ihmiset tätä hulluuteen? Minun järki sanoo että kun annetaan pois vaikkapa 8 miljardia, ja saadaan takaisin omaa rahaa puolet siitä, kaikki ei ole aivan kohdallaan. Miten pöljiksi ihmiset ovatkaan muuttuneet.
Ei sitä rahaa tule jos sitä ei investoi.
Mistä se raha Suomelle takaisin tulee, Italian mafialtako? Älä unta nää. Missä unessa te oikein elätte? Onko tämä pahaa unta?
eu (tarkoituksella pienellä) on sellainen että sitä täytyy pitää väkisin hengissä aika-ajoin näillä massiivisilla tukipaketeilla. Johtuu siitä että kansat ovat niin tavattoman erilaisia. Tämä tilanne tulee jatkumaan maailman loppuun asti.
Ei Keijo Korhonen turhaan varoittanut tästä kaikesta. Minlkä helvetin takia meidän täytyy vaan olla mukana paskassa?
Vaikka kaikki menee päin tuhoa, mukana vaan pitää olla. Ei tajua tolkun ihminen tätä hulluutta.
Katotaanhan vaan, hallitus ei saa ainuttakaan suomalaisten vanhusten hoitopaikkahoitajaa lisää, ja punavihreät holovaavat ne rahat matulaisten kotouttamiseen, ja haaviston hakemaan lisää muslimeita, joka taas vaatii ison lauman hyyssääjiä, jotka ..................................................................!
Ei Suomi mitään rahaa pois anna. Ei Suomella ole mitään rahoja joita se antaisi. Koko maahan on elänyt velaksi viimeiset 30 vuotta.
No mutta, eihän noin ole tehty. Investointiin saamme varoja etupainotteisesti. Elvytyskassaan sijoitettu toinen puoli maksetaan vuosikymmenten varrella.
No nyt aloittaja osui just asian ytimeen hyvä !
Suomi on tuomittu jatkossa maksamaan aina vain enemmän eu:lle. Sitä sanotaan tulevaksi alusmaaksi
Suomi on jo kuollut maa...viimeinen ulosmitattu lapsiperhe sammuttaa valot.