Persut ovat verovastaisin puolue Suomessa

20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Veikko Vallinin lisäravinneveivaukset kyllä muistetaan, huonoa laatua kuluttajille ja verot vielä kierrettiin Viron kautta.

Äänestä
  • Persujen kannattajista suurin osa on heikosti pärjääviä pummeja, mutta edustajistossa on noita rikkaita veronkiertäjiä... ei taida tavoitteet koskaan kohdata äänestäjällä ja edustajalla... persuissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Persujen kannattajista suurin osa on heikosti pärjääviä pummeja, mutta edustajistossa on noita rikkaita veronkiertäjiä... ei taida tavoitteet koskaan kohdata äänestäjällä ja edustajalla... persuissa.

    Ne pummitkin siellä kuvittelevat rikastuvansa veroja kiertämällä. Aika suuri osa rikollisia, joille "vasemmistolaisuus" on vähintäänkin homoutta.

    Äänestä

Persut on vaarallinen mafia.

Äänestä

Valtaosa veroja rakastavista on nettosaajia, eli eivät maksa veroja lainkaan tai maksavat vähemmän kun yhteiskunta antaa verotuksella kerättyä vastikkeetonta tukea.

Äänestä

Tuon kaiken selittää populismi - Kokoomus on vastuullinen puolue ja he ymmärtävät hyvin että jostain on kuitenkin valtion ja kuntienkin saatava tulonsa eikä muuta keinoa ole kuin verotus. Persut taas - no he kannattavat aina kaikkia kivoilta tuntuvia asioita ja syyttävät aina kaikesta maahanmuuttajia, joten ei Persuja tarvitse ottaa vakavasti.

Äänestä

Eiväthän tuilla elävät punikit tietenkään vastusta veroja, sillä niillähän tuet maksetaan.

Äänestä
  • Kaksien edellisten vaalien yhdeydessä tehtyjen tutkimusten mukaan eniten työttömiä, eli tukien varassa eläviä, oli Perussuomalaisen puolueen äänestäjissä.

    Äänestä

En yhtään ihmettele, eiköhän suuri osa kansaa ole jo kyllästynyt veroihin, ei siinä etteikö jotain voi verottaa, mutt Suomihan on jo tehnyt maailmanennätyksen verojen rajuudessa.

Ei missään muualla maailmassa joudu yhtä paljon tulojaan maksamaan veroina.

Äänestä
  • Uskomatonta sondaa, Suomessa on matalampi veroaste kuin esim Tanskassa ja Ruotsissa. Suomen ongelma ei ole verotus, vaan matalat palkat, tämän pitäisi ymmärtää kovakalloisinkin persu, mutta kun ei niin ei.

    Äänestä

Kaikkea sitä yritetään keksiä, perussuomalaisten niskaan. Omalta kohdaltani bvoin vakuuttaa, että olen maksanu koko ikäni veroja, enkä ole ollut kahta viikkoa pitempään työvoima toimistojen asiakkaana. Aina oon itse hankkinu työpaikkani.

Ja tiedän perussuomalaisia ihmisiä paljon ympäri maata, jotka ovat olleet ikänsä töissä, eikä yksikään ole veroja vastaan kapinoineet.
Ainoa, mikä heitä vituttaa, on se, että verovaroja käytetään kaikenmaaliman haistapaskan kutaleitten ja heidän sairaiden yhdistyksiensä elättämiseen, kuten sukurutsausten ja eläinpornon levittämiseen ja vastaaviin penikkatautisiin järjettömiin köppäjäisiin, kuten SDP, ja jopa Halosen ystäväpiiriin kuuluvan romanityypin päivänvaloa sietämättömiin touhuihin veroeurojen tuhlaamista

Ja vielä sekin räähkä juttu , että tuhlataan verovaroja Päivi Räsäsen retuuttamiseen, näköjään kohta loputtomiin poliisitutkimuksiin, Raamatunsanan julkituomisen takia. Minkäläisia pöljiä on ihmiset, jotka eivät reagoi tuommosiin verovarojen holtittomiin tuhlaustouhuin.
Koko galluppijutusta näkee todellisen tarkoitusperän.
Joten soitelkaa peräpukamianne vaan.

Äänestä

Persut on paasanneet halustaan palauttaa Suomi takaisin viime vuosisadan alkuvuosiin ja lopettaa ay-liike kokonaan. Saadaan 6 päiväinen työviikko ja 10-12 tuntinen työpäivä takaisin, sen lisäksi että vuosilomat ja muut turhat vapaat poistuu kokonaan. Palkka putoaa alle kymmenesosaan nykyisestä ja mukaan tulee tietysti taksvärkkipäivät, jolloin tehdään ilmaista lisätyötä. Suomen palauttamiseen kuuluu tietysti myös kaiken sosiaaliturvan asteittainen romuttaminen. Sitähän ne jo ehtivät aloitella, heti hallitukseen vuonna 2015 päästyään.

Onnea vaan kaikille persuja kannattaville. Sitä saatte mitä tilaatte.

Äänestä
  • Justiin näin.

    Äänestä

  • Mielenkiintoista! Pistäpä viite, missä Perussuomalaiset sanoo ajavansa 6 päiväistä työviikkoa ja 10-12 tuntista työpäivää. Onko tiedotteesi sanomalehdistöstä vai Yleltä?
    En ole koskaan kuullut kenenkään persun ehdottavan tuollaista, en edes vaalimainoksissa nähnyt tai kuullut noita työaikatavoitteita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mielenkiintoista! Pistäpä viite, missä Perussuomalaiset sanoo ajavansa 6 päiväistä työviikkoa ja 10-12 tuntista työpäivää. Onko tiedotteesi sanomalehdistöstä vai Yleltä?
    En ole koskaan kuullut kenenkään persun ehdottavan tuollaista, en edes vaalimainoksissa nähnyt tai kuullut noita työaikatavoitteita.

    Onhan perut jo pitkään paasanneet "Suomi takaisin". Mitä muuta luulit että se tarkoittaa kuin paluuta siihen ennen olleeseen Suomeen?

    Äänestä

Veroja on syytäkin vastustaa, koska verorahoilla lähinnä kustannetaan matujen elättämistä Suomesta ja loput lahjoitetaan EU:lle

Äänestä
  • Persu käsitykset yhteiskunnasta ja siitä miten se toimii taitavat olla peräisin MV-lehdestä?

    Äänestä

  • Mutta vain siellä persujen rinnakkaistodellisuudessa.

    Äänestä

Samaa mieltä. Kun verotus on kova, niin eihän se töissä juokseminen oikein kiinnosta. Työttömänä saa kohtuullisen hyvät tulot ja edut. Kyllä siinä elelee ihan mukavasti, ilman rasittavaa töissä käyntiä. Niinhän elää tuhannet maahanmuuttajatkin!

Äänestä

Persut ilmeisesti aikoo mennä kunnallisvaaleihinkin maahanmuuton ja eu-tuen vastustuksella? Asioilla mistä ei kunnallisella tasolla päätetä lainkaan. Mutta tietämättömiin öyhöttäjiin makkarakojuilla se varmaan uppoaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/kokoomuksen-ja-perussuomalaisten-kannattajista-paljastui-hatkahdyttava-ero-gallup-tutkija-aimistyi-aivan-omilla-luvuillaan/e81b7831-75c5-479c-b814-4bca85087278

En hämmästele yhtään, tiedän kyllä millainen tyyppi on mm. Veikko Vallin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu