mp3 cd:ltä ->koneelle

joo mulla on cd:llä mp3:sia ja haluaisin siirtää koneelle.. mutta miten? kiitos vastauksista jo etukäteen.
3450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miltä asemalta tahansa voi siirtää tiedostoja(jota mp3:kin ovat) mihin tahansa, samalla tavalla.
CD koneeseen->oma tietokone->tuplaklikkaus CD kuvakkeeseen->"maalaat" hiiren vasemmalla napilla haluamasi/klikkailet Ctrl-nappi pohjassa niitä->painat jonkun "maalatun" kohdalla oikeaa nappia-> kopioi-> menet koneella sinne minne ne haluat-> oikea nappi-> liitä.

Äänestä
  • Avaat ensin esim. C:\ aseman. Avaat myös CD-aseman omaan ikkunaan. Painat alhaalla palkissa tyhjää kohtaa-> vierekkäin. Jos palkissa on auki muita kuin nuo 2 aseman ikkunat niin paina ensin tyhjää kohtaa-> ei mitään valittuna-> Ctrl pohjassa klikkaa C:tä ja CD:tä-> oikea nappi jommankumman kohdalla->vierekkäin/allekkain ->raahaat tiedostot CD:ltä C:lle. Joko yksi kerrallaan tai maalaamalla koko joukon ja vedät vasemmalla napilla yhden(muut tulee perässä) C:lle

    Jos et noita hallitse niin voin vaan todeta ettet ole ainoa. Vähän aikaa sitten katsoin taas parin "kaverin" toimintaa Windowsin kanssa ja eivätpä noitakaan osanneet kunnolla. Perus-Perusasioita.

    Huom! Itselläni on näköjään jonkunsortin virhe Windowsissa, kun valitaan Ctrl pohjassa alapalkista kohteita, niin vierekkäin/allekkain toimii päinvastoin!

    Äänestä

  • Mulqvisti kirjoitti:

    Avaat ensin esim. C:\ aseman. Avaat myös CD-aseman omaan ikkunaan. Painat alhaalla palkissa tyhjää kohtaa-> vierekkäin. Jos palkissa on auki muita kuin nuo 2 aseman ikkunat niin paina ensin tyhjää kohtaa-> ei mitään valittuna-> Ctrl pohjassa klikkaa C:tä ja CD:tä-> oikea nappi jommankumman kohdalla->vierekkäin/allekkain ->raahaat tiedostot CD:ltä C:lle. Joko yksi kerrallaan tai maalaamalla koko joukon ja vedät vasemmalla napilla yhden(muut tulee perässä) C:lle

    Jos et noita hallitse niin voin vaan todeta ettet ole ainoa. Vähän aikaa sitten katsoin taas parin "kaverin" toimintaa Windowsin kanssa ja eivätpä noitakaan osanneet kunnolla. Perus-Perusasioita.

    Huom! Itselläni on näköjään jonkunsortin virhe Windowsissa, kun valitaan Ctrl pohjassa alapalkista kohteita, niin vierekkäin/allekkain toimii päinvastoin!

    Jos kopioit kovalevyn sisällä samalla tavalla käytä raahamisessa oikeaa nappia ja valitse kopioi, muuten kohde leikataan/liitetään eli siirretään, eikä kopioida.
    Huomaa myös että jos sinulla on alapalkissa kopioinnin lähde että kohde näkyvissä, niitä ei tarvitse avata vierekkäin tms. Menet vain CD:lle valitset-> raahaat alapalkin c:\ "ikkunan" kohdalle-> se aukeaa->hiiren osoitin ikkunan "sisään"-> päästät irti napista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tjyhmä kirjoitti:

joo mulla on cd:llä mp3:sia ja haluaisin siirtää koneelle.. mutta miten? kiitos vastauksista jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu