Ärsyttävä pomo

Anonyymi

Meille otetaan töihin kaikista halvimat miehet mitä vuokrafirman kautta saa. Ja sitä saa mitä tilaa. Kun ne ei oikein opi töitä tai halua oppia, niin alka vittuilu. Tilaillaan jotain saatanan konsultteja pitämään puhetta työntekijöille. Pomo sanoi että sieltä tulee sellainen mies joka saatana pistää vauhtia teihin. Kun se olikin sellaista tsemppaavaa puhetta eikä huutamista, niin pomo otti ohjat käsiinsä ja alkoi haukkumaan kaikkia työntekijöitä.

Toisessa palaverissa, joka piti pitää "hyvässä hengessä" omalla porukalla, oli pomo taas huutamassa siellä vaikka muut heitti omia ajatuksiaan kun muut kuunteli.
Pomon mukaan kaikille pitäisi antaa potkut välittömästi koska olemme täysiä tunareita.

Jos joku tekee virheen niin pomo tulee siihen huutamaan "sabotaasia, tahallaan teit tämän".

Pomo on joku teknillisen käynyt. Ja sen se antaa kuulua. Kaikki muut on typeryksiä. Kun kysyn jotain niin sieltä tulee kaikenaisia laskukaavioita mistä en tiedä yhtään mitään amispohjalta mutta pomon mielestä olen idiootti kun en tiedä näin yksinkertaisia juttuja.

7

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan pomosi varsin erikoinen tapaus. Luulisi firman olevan kohtapuoleen konkurssissa.

      • Anonyymi

        On ne jo vuosia puhuneet että pitää kohta panna lappu luukulle.


    • Anonyymi

      Teillä on varmaan mielenkiintoiset kehityskeskustelut :)

    • Anonyymi

      Elikkä pomosi on teknisen alan huippuja, muttei ole oppinut johtamaan, koska johtaminen on ihmisten johtamista, että nämä suoriutuisivat työstään hyvin.
      Alaisiaan pelossa pitävä johtaja, ei saa hyviäkään työntekijöitä pysymään firmassa.
      Oletteko kertaakaan kysyneet, miksi teille huudetaan, kun pitäisi kannustaa käyttämään omaa kapasiteettianne?

      • Anonyymi

        Valtion virastot on täynnä tuollaisia lähiesimiehiä.


      • Anonyymi

        Siksi, että köyhdyttäisiin ja mentäisiin oikein halvalla siivoojiksi tai postin jakajiksi tai siivousalan tiiminvetäjiksi huonommalla palkalla kuin itse siivoojat ja asuttaisiin oikein rämäsessä vuokratalossa Vantaalla.


    • Anonyymi

      Jotta tonnin bruttopalkalla kannattaisi mennä töihin niin yksiön vuokra pitäisi olla korkeintaan 200 e/kk, kaksion 400 e/kk, kolmion 600 e/kk sekä soluasunnon 50 e/kk ja verotus täysin nolla prosenttia...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5565
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1593
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1167
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe