Eduskuntaan tulossa oikea DDR-tyylin aloite, 50 euroa tutkitusta oikeasta ilmiannosta karenssi henkilöstä. Hyvä vaan, koskapa viruslingot jatkaa kuin mitään karenssia olisikaan. Lingolle päiväsakkoja joten menee tuomiolle ja vankilaan aikoinaan.
Valmistelussa. Ilmianna karanteeni lainen palkkio.
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Uusijat laitetaan vankila tyylisiin olosuhteisiin, vartiointiin. Jääkiekkoilijat ym, saavat käydä harjoittelemassa, mutta vain keskenään.
Toki. Ilmiannettu saa sanktionsa vaikka ilmianto olisi vääräkin, paitsi jos sattuu olemaan oikeanlainen puolueen jäsenkirja taskussa.
500 olis parempi.
Todellisuudessahan kyllä ne vankilat on nykyään sitä tasoa että ne peruspäivärahan ja leipäjonon voittaa ja päihteitäkin on vankilassa varmasti enemmän saatavilla kuin rahattomana ja asunnottomana.
Äkkiä ihminen laitostuu, odottaa oven edessä, että pamppu tulee aukaisemaan oven, kotona vapaalla odotellaan samoin. Mepitkin (F, M) antaa aamuisin rahaa aviosiipan yöpöydälle, kun on tottunut Brysselin ilotaloissa näin toimimaan. Vankilasta vielä, Torssosen vaimo leipoo kakun normaalisti kakku kätkisi viilan, mutta Teemun tapauksessa vasaran, vierailukäynnin kotimatkalla ostaa korvikset jotka on ihan sanonko minkä näköiset.
Höpöä taas!
Samaan aikaan venäjällä suunnitellaan suomalaisille koronanlevittäjille suunnattua palkkiojärjestelmää, jossa todistetusta tietystä määrästä levitettyä koronaa palkitaan. Extrabonus ruplia kilahtaa tilille, jos levittämäänsä koronaan joku kuolee.