Minkä takia Jumala"kiduttaa"meitä?

Anonyymi

Monta vuotta halunnut jo kuolla pois.Olen rukoillut ja rukoillut että kuolisimme kaikki yhdessä jossain onnettomuudessa,mutta elämämme vaan jatkuu ja jatkuu,koko riitaa ja kränää(ja nyt tais hajota televisio,siis oikeesti tätä kirjoittaessa!)Äsken mies heitti postit tohon nokan eteen. Koko ajan sähisee kiroilemalla kuin jokin hemmetin matelija.Vihataan toisiamme,rakkautta ei ole enää. Olen rukoillut ja rukoillut että pääsimme jo pois,kun ei meidän elämällä ja avioliitolla ei millään enää ole mitään funktiota.
Ei mies suostu eroon,minne hän menis?

2

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Et sinä tarvitse lupaa mieheltäsi eroon. Eropäätöksen vli tehdä myös yksin ja joskus niin joutuukin tehdä. Jos teidän välillänne ei ole enää rakkautta tai kunnioitusta toisianne kohtaan, niin kannattaa erota. Ihmiset eroavat vielä vanhoilla päivilläkin ja kehuvat kuinka vihdoin uskalsivat tehdä oikean ratkaisun.
      Ja tietenkin pärjäät yksin, onhan sinulla enkelit, henkioppaat ja Jumala kanssasi. Kuuntele sisäistä ääntäsu, mitä haluaisit tehdä, mikä tuntuisi oikealta päätökseltä jos itse saisit päättää?

    • Kuinka niin Jumala kiduttaa?
      Eiköhän liene niin,että olette kasvaneet erillene suhteessanne ja te kidutatte aivan
      oikeesti toinen toistanne.
      Hanki asunto,muuta pois suhteesta,joka parhaimmat päivänsä nähnyt.

      Ei Jumalalla ole mitään tekemistä ihmisten erilleenkavamiseen.
      Hae kuntasi sosiaalliseltapuolelta apua,he tulevat kartoittamaan tilanteen,jollet itse pysty asioitasi hoitamaan.
      Voimia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      248
      17345
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      178
      12333
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      55
      6101
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4935
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      19
      4920
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      26
      4042
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3625
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      20
      3586
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      139
      3086
    10. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      31
      2425
    Aihe