koulukiusatun suhteen vaan taas jatkuu paskan kaataminen sen uhrin niskaan, ei mikään ihme että Suomi johtaa nuorten itsemurhatilastoja.
Koulut eivät muuta toimintatapojaan..
Anonyymi
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kärpäsestä ei pidä tehdä härkästä,vaikka
kiusaaminen ja valehtelu on väärin koulu
aikana.
Jos opettajien taidot ei riitä antamaan
rauhallista koulupäivää lapsille on otettava
ulkopuolisia vartijoita turvaamaan välitunti
lapsille.Koulun opetus pitää olla tutkittuun
tietoon perustuvaa,eikä opetusta ruveta
rakentamaan valheellisin perustein.
On ymmärrettävää ,että jos opetus on
valheellista tulee oppilaille aggressioita,jotka
saattavat purkautua kuinka vaan.
Ei aina kannata kipata omia lantoja yhteiskunnan rattaille, vaikka se teidän "vihervasurien" agendaan luontevasti kuuluukin. Jos kotoa annetaan oikeat koordinaatit kuinka muita tulee kohdella niin koulu voi keskittyä sille annettuun tehtävään, opettamiseen. Kyllähän ne on kodin taidot kun ovat puutteelliset jos lapsen pitää koulupäivänä turvautua väkivaltaan.
Mites sä teet matematiikasta, eksaktista tieteestä, valheellisesti opetettavaa? Opetitko lapsellesi kenties yhteenlaskua tyyliin yksi ynnä yksi on kolme ja valheen paljastuttua tästä tulikin yllättäen agressiivinen teini? Paha moga, mutta ei yhteiskunnan saati opettajien erhe.