kertokaapa esimerkkejä vastamäestänne ja miten rakkaus/rakastaminen puolisoa kohtaan ilmenee?
kertokaa sukupuolenne.
vastamäessa rakastaminen
9
140
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa tämä aloitus olla taas näitä "teen tutkimusta" kyselyjä.
Olisi kohteliasta, jos aloittaja itse vastaisi omiin kysymyksiinsä. Samalla hän voisi vähän valottaa, miksi asia häntä kiinnostaa.
Samaten olisi kohteliasta sanoa onko ap mies vai nainen tai muunsukupuolinen, kun kerran itse pyytää vastaajalta sitä. - Anonyymi
Vastaaminen vaatisi vastamäkien tyyppien luokittelua.
- Anonyymi
Sukupuoli on muunsukupuu.
Vastamäki jyrkkä, mutta hidas. Ilmenee kovana hengästymisenä ja maitohappoina paksuissa reisissä, paukkukin pääsi ja kasteli housut.
Alamäki jyrkkä, mutta loivahko. Alamäessä housut kuumeni kitkan voimasta ja perskannikat näkyi laskun jälkeen. Voi taivas, se on vain kestettävä. - Anonyymi
Kumppanin etääntyminen. Hänelle ajan ja tilan antaminen ilman että olisi toisen niskassa tivaamassa mikä on. Sallia etäisyyden otto.
- Anonyymi
Minä tein niin. Hän hankki rakastajan.
- Anonyymi
kai nyt alttarilla on osa luvannut rakastaa vastamäessä, eikö esim toisen joutuminen pyörätuoliin ole vastamäkeä nyt esimerkiksi, mikä tässä on niin hankalaa. kai esimerkkejä löytyy.
- Anonyymi
Kitka on ikävintä, pahin vastus. Kun luulet selvinneesi ylä mäestä näkyy ilkikuriset kasvot jotka virnistää, hei ei se tähän lopu.
- Anonyymi
Muista siinen voiteluaine niin helpottaa.
- Anonyymi
Mieheni menetti, varsinkin nuorena parina ollessamme, hermonsa totaalisesti niin, että särki tavaroita tai kävi käsiksi minuun. En kertonut asiasta kenellekään koska tiesin, että jos kertoisin, kaikki näkisivät mieheni vain väkivaltaisena hermokimppuna ja unohtaisivat kaikki muut hänen ominaisuutensa. Samoin voin kuvitella, miten tiettyjen tahojen kommentit olisivat olleet tyyliin "jätä se paskiainen" " ensimmäinen ja viimeinen kerta kun käy käsiksi".
En itsekään ole mikään rauhallisuuden perikuva vaan hyvinkin temperamenttinen ja tein paljon töitä tuon asian eteen: punnitsin omaa osuuttani, mietin omia sekä mieheni tunteita ja muita seikkoja, joita pohdin päätöksen teon tueksi.
En jättänyt miestäni vaan seisoin ja seison yhä edelleen hänen rinnallaan. Väkivalta ja hermostuminen ovat jääneet; mieheni on rakastava, hellä ja huolehtivainen. Jälkeen päin ajateltuna tein ehdottomasti oikean ratkaisun koska tiedän, etten itsekään ole mikään mallivaimo, perinteisessä mielessä. Mieheni rakastaa minua juuri tällaisena kuin olen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi294958Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2574708Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä524405Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos662400Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461828Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241771Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont171738Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva131442- 1051427