Punahuulet hyytyivät siniviivaksi, kun joviaali setä vetikin tuen pois punamullan maailmanparannus-hankkeilta. Heti alkoi isänmaallisuus-puheet, kas kummaa. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006655282.html
Metsäteollisuuden Hämälä ei ookkaan enää kiva pappa!
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kepu vetää paikallisen sopimisen linjaa, toisin kuin SDP ja ay-liike.
Alkaako yhteistyön natina liitoksistaan?
Ennen oli ison metsäfirman johtajana Härmälä , nyt puhuu Hämälä...ärräpäät ovat ilmeisesti lennelleet..
Ei mennyt kun Paperiliiton kanssa.
Miksi Marin menee ay-liikkeen taakse työnantajia vastaan, toimii kuten Trump joka jakaa väen omiin ja vihollisiin.
Kassaneidin,,, siis -rouvan,, ei kannattaisi esittää tietävää asioista mistä ei ymmärrä. Hallitus ei ole neuvottelija työsopimuspöydissä eikä siten "oikeutettu" saamaan etukäteen infoa työntekijä- tai antajapuolen toimista.
Ei mutta on merkittävä tekijä yritystukien antamisessa. Kyllä nytkin hämälä odotti että ensin saa syksyn budjettiriihestä hyvät tulokset metsäteollisuuden kannalta ennen kuin teki kyseisen ilmoituksen. Että semmoinen kaksinaamainen rusinat pullasta noukkiva hämäläkakkka.
Ei bisnes pyöri pelkkien tukien varassa, toisin kuin verotuettu "yritys" SDP.
Bappa betalar... inte ännu.
Miten niin ei vielä maksa....?
Och inte mer eller längre.
Ja sit ei ollukkaan enää kivaa. Lii lähtikin jo laukalle, minimipalkkoja ja veronkorotuksia luvattu vasuriliitolta näin alkuun kättelyssä (vaikka korona-aika).
Inte kivaa kun ei päässyt ykkösaamuunkaan vaan Trumppia jauhettiin koko ajan
Opetusministeri Andersson twiittasi eilen sapekkaanoloisesti, kun Ykkösaamun aihe ja haastateltava vaihtuivat Anderssonista Trumpiin ja koronaan.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006657894.html
Ej betala här mera den här pappa.