II maailmansota päättyi elokuussa 1991

länsivaltojen lopulliseen voittoon. Vladimir Putinia tämä ottaa päähän ja lujaa. Nyt Suuren Isänmaallisen Sodan myyttien ja legendojen kyseenalaistajaa Venäjällä voi odottaa linnatuomia.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oikeastaan toinen maailmasota ei ole täysin lakannut, koska Italia ja Japani ovat edelleen sodassa keskenään, koska niiden välillä ei ole solmittu rauhansopimusta.

Äänestä
  • Kun asiaa ajattelee niin miten voidaan sanoa että "Stakin pelasti maailman" kun Japani ja Italia olivat yhteenlaskettuina vähintään yhtä vahva vastus kuin Saksa? Eihän Puna-armeija tehnyt käytännössä mitään tärkeitä sotatoimia näitä valtioita vastaan. Vähän piestiin tappion partaalla olevia Japanilaisia ja käytiin rajakahakka sitä ennen, italialaisista ei ollut juuri mitään hyötyä itärintamalla.

    Äänestä

Hahahahah pöhveIi yrittää kirjoittaa historiaa uusiksi, taas kerran😂😂😂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

länsivaltojen lopulliseen voittoon. Vladimir Putinia tämä ottaa päähän ja lujaa. Nyt Suuren Isänmaallisen Sodan myyttien ja legendojen kyseenalaistajaa Venäjällä voi odottaa linnatuomia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu