Hankin hirvikärpästakin irrotettavilla siivillä. No luonnollisesti. Hyvä kantaa mukaan metsään ja siitä lähtee yläilmoihin surruuttelemaan. oon löytänyt suppilovahveroisia kanttarelluksia, orakkaita, mustatorvisienet on hakusessa ja tattejakin etsin.
Karvalaukkuja kaipailen ja mustavahakkaita. Myöskin törsänmunia, uhkelokääpiä pihtijormakkaita sekä japaninsiittakkeita.
hirvikärpästakki sienessä
5
64
Vastaukset
- Anonyymi
Tärkeempä havainto on tuo jumalien olemassaolonmittaus kun Presidentti Trumpin korona kuulemma vahvistaa sen tullen mennen , ees taas ja taas taas.
Hirvitakeista se huono havainto, että se hikoillutti maastossa. Kun otin poikkeen, niin kylmä tuli.
Laajentus siitä maksaputken tulehdukseksi.
Surkee kyllä vaikutti niin että näkökentässä pomppi ilmassa pieniä punertavia palloja sika-sakeanaan.
Pervitinkuurin se oireyhtymä vaati. https://fi.pinterest.com/pin/517069600969848735/Mulla ei ollu hirvitakki vaan hirvikärpästakki ja yläilmoissa viileetä. Vieläkö pervitiiniä löytyy rintsikkatalojen lääkekaapeista vai pitääkö käydä kurvissa?
Tuoksuvalmuskasta Japanialaiset maksavat maltaita. Sitten voit panna olutta.
Oletko yliopistoja käymätön moukka, kun kirjoitat kanttarellin kahdella teellä?
Sekasienet ovat parhaita ja kangassieni on aina pohjana katsikkeelle kera perunoiden ja haaparouskujakin löytyy joka paikasta siihen lisäksi. Mitäs hittibiisejä on sientenpoiminnasta? On tainnut jäädä artisteilta vaikea aihe käsittelemättä! Muista, että hirvikärpänen on rauhoitettu lisääntymisaikanaan: 1.10 - 30.9! Laitetaan vielä' tämä hirvenmetsästysbiisi: https://www.youtube.com/watch?v=nICcNm-2pQQEntäpäs paljon maksetaan japaninsiittakkeista? Olutta ei voi panna mutta viikinkisimaa käyttää. Sit kun alkaa taas viinakset maistuu. Nyt ei oo 2 viikkoon maistunu.
mankkaan murteella chantarel lausutaan kanttarelli tai vielä vanhemmat kanttarellus.
Oon vaan löytäny karvalaukkuja muut rouskut on niin moninaisia jottei tiedä mitä kerätä. Tarttis sieniasiaintuntijan mukaan. Syksy on säilömisen aikaa ja säilötölkit tyhjinä.
- Anonyymi
Joskus aikoinaan sieneiltiin sun kanssa paljonkin Mäkikupla haaveissaimme; niistä ajoista on jo dekaadin verran aikaa, mutta haaveet säilyy ainakin tässä päässä :-)
Kielibasa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694899KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923840- 1883611
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783279Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241961
- 1851833
- 301696
- 431405