Kummallinen mies

Anonyymi

Miksi mies haluaa aina tulla naisen kotiin? Mies ei ikinä käy kanssani ulkona, ja väittää syyksi köyhyyttään, ja siksi olemme tavanneet vain minun kodissani. Tuntuu vainoharhaisekta ajatella, että miehellä olisi muita naisia. Toinen kummallinen asia on, että mies ei ikinä soita minulle, kaikki yhteydenpito tapahtuu viestein, koska miehen mukaan puhelinlasku olisi hirveä, jos hän soittaisi minulle.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oma ihan eka reaktioni on, että ei halua tulla nähdyksi sun kanssa. Siihen taas eka mieleen tuleva syy on, että sillä on ainakin yksi muukin nainen. Ja kellä Suomessa muka on enää tollasia puhelinliittymiä, että kauhee lasku jos soitan sulle?

      No ... ehdota, että meette ulos kävelylle. Ei maksa yhtään mitään.

      Ehdota, että sinä soitat ... ei maksa yhtään mitään sille.

      Ehdota jotain sovellusta, jossa voi soitella ilmaseksi ... puhelut ei maksa mitään.

      Jos ei suostu noista mihinkään, niin anna kenkää. Se vaan pyörittää useempaa naista.

    • Anonyymi

      No et oo tosissas 😂 taidat tarinoida omiasi. Jos tuo olisi totta (epäilen) niin tervetuloa pelimiesten maailmaan

    • Anonyymi

      Tuo ulkona yhdessä käymisen välttely ei herätä kummastusta koska jotkut on sellaisia että eivät ole tottuneet sellaiseen.
      Tuo puhelin ja soittamisjuttu kuulostaa jo oudolta. Kaikki eivät tietty tykkää puhua puhelimessa... mutta joo tuossa edellä joku ehdotti hyviä vinkkejä. Mitä tapahtuu jos sinä soitat hänelle?
      Mietin että mitenhän tuo mies asuu? Yksin? Vai kenties vanhan äitinsä tms. Kyllä se vaimon mahdollisuuskin käy mielessä. Tai se että on kännissä tms haluaa kontrolloida tilanteen ettei puheluja tule. Epäilyksiä ja mietintää herää, ymmärrän kyllä, syystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe