Olemme olleet erossa noin kolme kuukautta. Olen alkanut kysellä joko palattaisiin yhteen. Mies sanoo että hänellä on nyt niin hyvä olla yksin. Ja haluaa ehdottomasti jatkaa tätä ihanaa yksin oloa eikä halua minua luokseen. Ehkä joskus myöhemmin.
Mitä tarkoittaa kun mies haluaa olla yksin
17
4945
Vastaukset
- Anonyymi
Onko pitkä suhde takana? Voi olla että ero on se mitä haluaa ei osaa sitä suoremmin sanoa jos tuo yksin olosta nauttii. Tuskin hänellä uutta on ainakaan!
- Anonyymi
8 vuotta ja sinä aikana yksi puolen vuoden ero
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
8 vuotta ja sinä aikana yksi puolen vuoden ero
"Ai wanttu bii aloun"
har!!1
- Anonyymi
No sitä ettei halua suhdetta, älä jää roikkumaan missään "myöhemmin" toivossa. Jatka sinä eteenpäin
- Anonyymi
Jatkat omaa elämää eikä kyselyitä toisen perään. Jos hänellä jotakin kiinnostusta vielä on, se kummasti viriää kun antaa toisen kunnolla olla rauhassa ja tuntea mitä on olla yksin, kun toinen ei tunnu olevan jossain odottamassa.
- Anonyymi
monesti naiset pyrkii kieltämään miehiltä omat harrastukset ja miehen pitäisi vaan palvoa maata naisen jalkojen alla 24/7 ilman mitään muuta elämää :/ muu naisten kaakatus ja rasittava draamailu yms.
Mies lienee havainnut miten on rauha talossa ilman naista, stressi helpottaa, olo on levollinen, saa puuhailla omien harrastusten parissa mielinmäärin, jne.
Itse olen viihtynyt aina erittäin hyvin omissa oloissani enkä ole koskaan edes seurustellut. Tiedän että siitä ei tule mitään, en jaksaisi varmaan yhtä viikkoa elää jonkun kanssa. - Anonyymi
Olen kyllä antanut puuhastella omia esim autotallissa ja mennä omia menoja. En ole paljon perään soitellut. Nyt kun asutaan erillään, huomaan uuden piirteen itsessäni. Olen alkanut soittamaan monta kertaa päivässä ja sekös ärsyttää. Ollaan kuin teini ikäiset mies lyö luurin korvaan ja suuttuu kun soittaa takaisin ja sitten ei enää vastaa. Kyllä yli 40 vuotiaiden pitäisi jo osata hoitaa asiat asiallisesti. Miksi mies käyttäytyy noin ?
- Anonyymi
Kyllä minuakin ärsyttäisi jos monta kertaa päivässä soitetaan suurinpiirtein tyhjänpäiväistä. Etkö voi edes sähköpostiviestiä laittaa, mies vastaa sitten kun joutaa, mutta puhelu keskeyttää ärsyttävästi kaiken juuri sillä hetkellä. Olen itse alkanut suurinpiirtein vihata puhelinta...
- Anonyymi
Hänellä on joku toinen nainen kierroksessa mitä luultavammin ja sä teet vaikeaksi sen metsästyksen kun soittelet koko ajan anna mennä menojaan turha ripustautua toivottamaan ainakin
- Anonyymi
Jos olette eronneet, ja mies sanoo, että hän viihtyy hyvin yksin, niin mitä järkeä sun on sille koko aika soitella. Eihän sulla mitään oikeaa asiaa miehelle kuitenkaan ole, mangut vain sitä takaisin. Ei se enää tule takaisin. Lopeta soittelu, anna olla, teidän parisuhde on ohi, förbi, mennyttä. Piste.
- Anonyymi
Minustakin selkeä tapaus, älä soittele toiselle, jätä rauhaan? Ehkä häntä ärsyttää soittelusi ym. Haluaa omaa rauhaa? Anna hänen soittaa seuraavaksi sinulle?
- Anonyymi
Sillä on jo uusi kierroksessa. Sinä olet varalla, jos tämän uuden ei lähdekään lentoon.
- Anonyymi
Kyllä kateutta riittää yksin eläjällekin, ei se kesken lopu.
- Anonyymi
Ei sillä välttämättä ole ketään muuta, ei vaan halua elää sinun kanssa enää yhteistä elämää juuri nyt tai koskaan, ei varmaan vielä tiedä kumpaan suuntaan kallistuu.
Älä soittele, älä kysele kuulumisia, jätä mies rauhaan ja tee sinäkin mitä haluat. Te olette eronneet, käy bailaamassa, aloita uusi harrastus, aloita opiskelu, muuta vaikka ulkomaille sitten kun korona hellittää. Hae elämäsi sisältö muualta kuin kyseisestä miehestä.
Mies ottaa sinuun yhteyttä jos/kun haluaa, tai sitten ei ota. - Anonyymi
No mitähän se vois tarkottaa ... mites olis vaikka, että hänen on hyvä olla yksin. Hän ei halua olla sinun kanssasi. Anna hänen olla rauhassa. Älä soittele, älä kysele, älä ota yhteyttä. Älä usko mihinkään ehkä myöhemmin -juttuihin. Siirry eteenpäin, elä omaa elämääsi. Voihan se olla, että hän alkaakin myöhemmin kysellä sinua takaisin. Ei kannata kuitenkaan pidättää henkeään odotellessa. Sitäpaitsi, haluaisitko todella tuollasen miehen takaisin?
- Anonyymi
Oliko riitaa tai järjestettyjä riitoja toisen osapuolen toimesta? On-off-suhteilua vaiko kaksilla raiteilla? v. Sitoutumiskammosta ei ole kyse. Lähipiirin tutulla on uusi suhde hiljan leskeksi päätyneeseen . Tiedetään töiden kautta. Kovin olivat äkkiseltään onnekkaan oloisia. Pari vuotta pian kaiketi yhdessä. Kuitenkin ovat hyvin piilossa. Toisaalta leski suree menetystään. Jos osaa tilanteessa, jossa uusi onni on surun työstämisen ja menetyksen käsittelyn esteenä.
- Anonyymi
Hänellä on mahdollisesti joku toinen ja pitää sua varalla sitä varalta että ei onnistukaan tämän uuden kanssa mu joka tapauksessa sinuna en tuhlaisi aikaa häneen jos sulla ei ole tunteita häntä kohtaan ja sittenkin puhutte asiat selviksi ja jatkatte tahoillanne ni Eipä jääny kummallekaan epäselväksi mikään si
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit515420Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4184705Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483889KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1833353Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142566Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212322Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182218Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522072- 1282029
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241499