johnny cash

Man in black!!!! Itselläni on cd:llä live keikat Folsom prisonista ja San Quentinista. Aivan mahtavat live taltioinnit. Kysyisinkin että onko jollakin mahdollisesti jossain muotoa kuvaa noista keikoista kuten dvd:nä ja saako mistään suomesta? Folson prisonia tosin ei varmaan taltioitu?

3

631

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Drifter

      samaa olen kysellyt aikaisemmin, mutta tuntuu siltä että nämä tuottajagurut panttaavat tätä kunnon taltiointia.
      Ainakin olen nähnyt 60-70 luvun vaihteessa ensimmäisen kerran Suomen TV:ssä Cash:n live-konsertin.
      Se oli täyttä tavaraa ilman mitään turhia mutkia.
      TÄSTÄ PITÄÄ METELÖIDÄ, MIKSI EMME SAA NÄITÄ TALTIOINTEJA, KOSKA NIISTÄ JOKA TAPAUKSESSA ON OLEMASSA SELLAISET (CASH:N OMIN SANOIN!)

      • Drifter

        vielä, olen pyytänyt TV:n erästä poppoota esittämään ed.mainitun live-esityksen uusitana, mutta mitään ei ole tapahtunut.
        On se kumma kun muita ohjelmia kyllä uusitaan, mutta ei Cash-konserttia.
        Kyllä noita taltiointeja on varmasti useitakin.
        Kunpa vain niitä näkisi.


      • lauri
        Drifter kirjoitti:

        vielä, olen pyytänyt TV:n erästä poppoota esittämään ed.mainitun live-esityksen uusitana, mutta mitään ei ole tapahtunut.
        On se kumma kun muita ohjelmia kyllä uusitaan, mutta ei Cash-konserttia.
        Kyllä noita taltiointeja on varmasti useitakin.
        Kunpa vain niitä näkisi.

        Johnny Cash musiikki taltioinnit www.vh1.com
        Löytyy täältä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe