Koronavilkku ei ole Pokemon Go. TAJUTKAA!

Tyypeille Koronvalikku on kuin Pokemon Go. Kerää kaikki koronan saaneet. Koronavilkku vain lisää tartuntoja. Älä lataa sovellusta ja lähde etsimään koronansaaneita, jotta vilkkusi piippaisi. Älä yritä mitään ennätystä, kenellä eniten piippauksia. Sovellus tulisi kieltää, koska moni käyttää sitä väärin.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Lapset ja idiootit eivät ymmärrä vilkun tarkoitusta.

Äänestä

  • Mistään uudesta EU-kansalaisten vakoiluhankkeesta ei kuitenkaan ole kysymys ja kyseessä on järjestelmä, joka on testattu ja hyväksytty, vaikka asia siten harhaanjohtavasti Suomen valtamediassa esitellään. Jo huhtikuun alussa BBC uutisoi vaatimuksesta, että tavoitteena on perustaa koko EU:n kattava puhelinten jäljitysjärjestelmä koronakriisin varjolla.
    Suomessa asiasta ei ole keskusteltu ja ”Koronavilkku” on esitelty varsin harhaanjohtavasti ”kotimaisena koronatorjunnan tuotteena”. EU-kansalaisten sovellusten kautta tehtävää puhelinvakoilua on kuitenkin käsitelty EU-parlamentissa jo toukokuusta lähtien ja alla mm. EU-komission tuottamaa mainontaa EU:n kattavasta jäljityssovelluksesta, jotka on lanseerattu jäsenvaltioittain – tavoitteena yhdistää ne toisiinsa: https://mvlehti.net/2020/10/30/suomen-koronavilkku-liitetaan-eun-toukokuusta-valmistelemaan-puhelinjaljityksen-gateway-jarjestelmaan/

    Äänestä

Kaikkea paskaa sitä ihmiset puhelimiinsa lataakin.

Äänestä

Vilkku on vastuuton sovellus koska se antaa mahdollisuuden koronapotilaille liikkua muiden keskuudessa vaikka näiden kuuluisi olla kotona eristettynä eikä olla tartuttamassa muita. Todella vastenmielinen sovellus.

Äänestä

..miksi ei ladata ; Vankeja, rikollisia ja muuta roskasakkia. Puhelin hälyttäisi ;paskahousuja lähistöllä. Moneen ravintolaan mennessä se estäisi väkivallantekoja.
Tai; jokin sairas porukka hakee työtpaikkaa; piip ,piip, tämä herra sairastaa; niinpaljon sairauksia, että ei kannata palkata työhön!
Korona villkuon tie moniin "loistaviin" innovaatioihin...

Äänestä

..tai; homo vilkku,lähistöllä pakoputkipoikia. Siinä voisi sitten nostaa kytkintä tai tutustua lähemmin!
Tai; viher-vassareita alueella, ÄLÄ tuletänne jne,jne.....

Äänestä

Täh? Olet vain kateellinen kun itse et ole kerännyt paljon pisteitä!

Äänestä
  • Kolmas tartunta jo! Mites muilla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kolmas tartunta jo! Mites muilla?

    Viides menossa, hieman heikottaa...

    Äänestä

Koronan kuudes kierros on vasta munia kutkuttava. Ohjelmassa kesto erektioita 6-7 tuntia ym kivaa. Kuka tämän hauskan taudin on kehittänyt?

Äänestä
  • Joop


    5-6 tartuntavaiheeseen kuuluu myös lisääntynyt virtsaamistarve ja sitä mukaa heikentynyt pidättelykyky, pissi saattaa tulla housuun vaikka metrossa. Myös suolisto mouruaa koko ajan eikä ruoka pysy sisässä myös eksoottisia ilmapäästöjä pakoputkesta. Onko tuttua?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tyypeille Koronvalikku on kuin Pokemon Go. Kerää kaikki koronan saaneet. Koronavilkku vain lisää tartuntoja. Älä lataa sovellusta ja lähde etsimään koronansaaneita, jotta vilkkusi piippaisi. Älä yritä mitään ennätystä, kenellä eniten piippauksia. Sovellus tulisi kieltää, koska moni käyttää sitä väärin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu