Mroom on sitten päättänyt tuhota businessmallinsa lopullisesti. Ennen ilmaiset hiustenleikkuut muutettiin rajallisiksi jo pari vuotta sitten. Nyt katosi sitten toinen ydinjuttu , jononohitus jäsentason mukaan. Onpa loistava tapa pyllistää hyvin maksaville kanta-asiakkaille.
Mahtavaa kun on just ostanut platinajäsenyyden kalliillla ja sitten viikon varotusajalla viedään se ainoa syy miksi tuli maksettua ekstraa.
Miten voivat muuttaa sopimuksia kesken kauden? Ja miten kukaan enää voi luottaa että saa mistä on maksanut. Ja miksi kukaan maksaisi platinasta 250€ extraa kun sillä saa vain yhden tuotteen ja 5 palvelua enemmän.
M Room on käytännössä enää surkea parturi mihin et voi varata aikaa ja leikkaukset pitää maksaa vuodeksi etukäteen. En suosittele enää kellekkään. Menevät vielä konkkaan ja jää leikkuut saamatta.
Palvelun ammattitaitokin on surkeampaa vuosi vuodelta. Työilmapiiri on ankea, sen on moni parturi sanonut suoraan ennen kuin ovat lähtenee firmasta. Älytön vaihtuvuus henkilöstössä. Vaikka käy parin viikon välein samassa liikkeessä niin harvoin on tuttuja naamoja. Aina jotain aloitelijoita ja räpeltäjiä. Saa aina selittää uusiks mitä haluu, mutta se on monesti vaikeata koska suuri osa alkaa olemaan ulkomaalaistataustaisia, joilla ei ole kunnollista Suomen tai Englannin kielitaitoa. Lopputulos samalla selityksellä on joka kerta eri. Useimmat tuntuu saavan kenkää koeajalla tai lähtevät itse.
Harkitsen vakavasti sopimuksen purkamista kuluttajasuojalakiin vedoten, elleivät ainakin anna jotain korvausta. Jatkossa asioin joissain missä maksan kerta kerrasta ja voin varata ajan etukäteen.
Haistakaa ite M Room.
M Room muuttaa sopimuksia kesken kauden
0
205
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.531394Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt191074- 93987
- 77683
- 37678
- 27500
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.21489- 26451
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53450Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30423