M Room muuttaa sopimuksia kesken kauden

Mroom on sitten päättänyt tuhota businessmallinsa lopullisesti. Ennen ilmaiset hiustenleikkuut muutettiin rajallisiksi jo pari vuotta sitten. Nyt katosi sitten toinen ydinjuttu , jononohitus jäsentason mukaan. Onpa loistava tapa pyllistää hyvin maksaville kanta-asiakkaille.

Mahtavaa kun on just ostanut platinajäsenyyden kalliillla ja sitten viikon varotusajalla viedään se ainoa syy miksi tuli maksettua ekstraa.

Miten voivat muuttaa sopimuksia kesken kauden? Ja miten kukaan enää voi luottaa että saa mistä on maksanut. Ja miksi kukaan maksaisi platinasta 250€ extraa kun sillä saa vain yhden tuotteen ja 5 palvelua enemmän.

M Room on käytännössä enää surkea parturi mihin et voi varata aikaa ja leikkaukset pitää maksaa vuodeksi etukäteen. En suosittele enää kellekkään. Menevät vielä konkkaan ja jää leikkuut saamatta.

Palvelun ammattitaitokin on surkeampaa vuosi vuodelta. Työilmapiiri on ankea, sen on moni parturi sanonut suoraan ennen kuin ovat lähtenee firmasta. Älytön vaihtuvuus henkilöstössä. Vaikka käy parin viikon välein samassa liikkeessä niin harvoin on tuttuja naamoja. Aina jotain aloitelijoita ja räpeltäjiä. Saa aina selittää uusiks mitä haluu, mutta se on monesti vaikeata koska suuri osa alkaa olemaan ulkomaalaistataustaisia, joilla ei ole kunnollista Suomen tai Englannin kielitaitoa. Lopputulos samalla selityksellä on joka kerta eri. Useimmat tuntuu saavan kenkää koeajalla tai lähtevät itse.

Harkitsen vakavasti sopimuksen purkamista kuluttajasuojalakiin vedoten, elleivät ainakin anna jotain korvausta. Jatkossa asioin joissain missä maksan kerta kerrasta ja voin varata ajan etukäteen.

Haistakaa ite M Room.

0

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Pitkään kestänyt ihastuminen

        Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen
        Ikävä
        128
        1801
      2. Torniolainen Tiiliä lukemaan

        Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.
        Tornio ja Haaparanta
        3
        1506
      3. Charlie Kirk murha

        Erikoista. Valtamedian neutraalilta vaikuttava juttu tästä murhasta, jossa ei esiinny lainkaan sanoja "äärioikeisto" tai
        Maailman menoa
        252
        1504
      4. Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.

        Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain
        NATO
        254
        1295
      5. Kumpa kaikkeen vois palata

        Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin
        Ikävä
        26
        1175
      6. Sen uskon että et

        Sä oikeasti kovin helpolla muihin rakastu ja ehkä se on molemminpuolista
        Ikävä
        53
        846
      7. Mies nähdäänkö?

        Missä voitais tavata? En jaksa enää odottaa.🙄🌞🤎
        Ikävä
        56
        781
      8. Yrittäjien ahdinko

        Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes
        Oulainen
        16
        727
      9. Huvittaa tää

        Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅
        Ikävä
        39
        683
      10. Koska me sitten tavattaisiin?

        Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?
        Ikävä
        44
        678
      Aihe