Yllättävä nopea ero

Anonyymi

Kaikki hyvin, äkkiä mies sanoo , sinulla on kaksi vaihtoehtoa. Joko lähdet suosiolla tai hankin sinulle häädön. Jos et suostu lähtemään suosiolla, et näe minua ikinä. Jos suostut lähtemään heti, voin tulla käymään ja auttaa sinua. Yhdessä asuttu miehen omistamassa asunnossa 3 vuotta. Miten kannnattaisi toimia.

6

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En kyllä sinuna olisi toisen nurkissa ,kysy kiireesti jostain vuokra-asuntoa!

    • Anonyymi

      Mä lähtisin ja katkaisisin kaikki yhteydet äijään, joka tolla tavoin lopettaa suhteen. Armollisesti lupaa tulla vielä auttamaan(panemaan) jos lähdet vilkkumatta...ällö.

      Kannattaa tarkistaa oikeudet, mulla on sellanen kutina ettei sais ees heittää sua tosta vaan pihalle, mut en oo varma.

      Pois vaan, älä kerro minne muutat estä numero.

    • Anonyymi

      No eihän tuommoisen äijän kanssa kannata olla missään tekemisissä

    • Anonyymi

      Onko sinulla jokin paikka mihin mennä? Itse lähtisin aika äkkiä, koska miehen käytös on asiatonta ja arvaamatonta. Onkohan hänellä mt-ongelmia, tai traumoja? Päihdeongelmaa? Jos et saa nopeasti mistään asuntoa, niin jostain tilapäismajoitus, kunnan sosiaalivirastoon tai seurakuntiin yhteyttä. Jos pääset jonkun kaverisi, tai sukulaisesi luokse, voit vuokrata varaston irtaimistoa varten. Turvakotia en voi suositella, koska ilmeisesti hän ei ole uhkaava? Kun se kuitenkin vie sen paikan joltain kipeämmin tarvitsevalta. Inhottava tilanne, voimia sulle!

    • Lähde suosiolla, kiitä yhteisestä ajasta ja avun tarjouksesta, mutta jätä pyytämättä apua tai ottamatta sitä vastaan, katoa miehen elämästä puolestasi.
      Melko arveluttavaa käytöstä, joten siinä ei kannata jäädä katselemaan menoa, vaan ottaa oman elämän ohjat omiin käsiin ja lähteä kohti parempaa huomista, vikkelästi sittenkin.
      Ja ei, tuolla käytöksellä tuota henkilöä ei kannata nähdä enää ikinä, mutta parempi tehdä se itse kuin olla toisen uhkailujen varassa.

    • Anonyymi

      Aloittajassa ei tietenkään ole mitään vikaa! Ei kukaan suhdetta lopeta ilman syytä! Tuo että sun pitää edes miettiä että lähdetkö kertoo jo aika paljon. Sido ihmeessä ittes vaikka patteriin niin ei tarvi poistua! Kaikenlaisia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      111
      7104
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      32
      4188
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      36
      3655
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      398
      1940
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1457
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1438
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      62
      1337
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1078
    9. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      172
      1055
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      1000
    Aihe