Musiikki. Musiikki yhdistää ihmisiä poliittisista arvoista, uskonnoista ja ihonväristä huolimatta. Ja millainen musiikki esimerkiksi? https://www.youtube.com/watch?v=JGm8kKLKKqc Kelatkaa tismalleen kohtaan 58:41 ja kuunnelkaa ja katsokaa kohtaan 1:03:00
Ratkaisu rasismin lopettamiseksi
Anonyymi
27105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Joo mutta kun suomalaiset rasistit (luetaan: perussuomalaisia kannattavat peräkammarin pojat Liperistä) kuuntelevat ainoastaan suomenkielistä musiikkia (kun eivät muuta ymmärrä).
Ei ole havaittu suurta innostusta vieraiden taholta musiikkiamme kohtaan. Väkisten tuputtaa omaansa.
Joo mutta kun suomalaiset rasistit (luetaan: perussuomalaisia kannattavat peräkammarin pojat Liperistä) kuuntelevat ainoastaan suomenkielistä musiikkia (kun eivät muuta ymmärrä).
Suomalainen musiikki on erittäin hyvää,esim. Lauri Tähkä ,Juha Tapio..
Mutta,en tiedä mistä näille punaisille saatas politrukin musikkia ja kasakka hyppelyä palalaikaikan mukaan.
Teidän punikkien kannttais mennä sivuille . ru?
Sielätä löydätte tai sitten vihreet ..he voi mennä sivuille jäteasema.fi ,kuuntelemaan omaa muusikkia:))
Jos kaikki yhdessä kuuntelisivat blacmetallia, ei tarvitsisi riidellä ja sotia.
Jos kaikki yhdessä kuuntelisivat blacmetallia, ei tarvitsisi riidellä ja sotia.
No..black ei soi mulla,kysy helluntalaisilta? He kuulemma rokkaavat Siikasalmella Ellen Black Witch musiikin suuntaan.
Tai ,en ole kyllä varma miten vanhoillislestit,,, piilo musiikkia kamarissa:)
Ai..tv piiloon äkkiä!
Liittykää tuohon porukkaan, kitketään yhdessä viha maailmasta.
En kyllä usko,että Intialainen vinkuminen yhdistää.Koskee korviin..Kuuntelin hetken ja arvasin mistä on kyse.
Tässä kerrotaan mistä loppujenlopuksi on kyse:
https://www.youtube.com/watch?v=hlk7o5T56iw
Kerropa meille neropatti, mikä musiikki lopettaisi valkoisten vastaisen rasismin, joka on yleisin rasismin muoto länsimaissa nykyään!?
Menetkö soittamaan polkkaa sekopää- vasureille, mustille militanteille ja jihadisteille? ;-)
Valkoinen ei voi kokea rasismia. Piste.
Valkoinen ei voi kokea rasismia. Piste.
Lueppa mitä Ruotsissa tapahtuu!
Rasimin voi kitkeä pois,kun globalisaatiota ei tapahdu.
Jokainen pysyköön omissaan maissa(he loisijat,ei työperäiset).
Kyllä se vituttaa katsoa,kun Isistä tuodaan Suomen ja muita ,jotka ei TODELLAKAAN sopeudu tänne,kun kulttuurierot on niin suuria.
Ranska on hyvä esimerkki, taas Islamilainen murha,kaula poikki opettajalta!
Kaikki muut olisivat tervetulleita,mutta ei Islam !
Menetkö soittamaan polkkaa sekopää- vasureille, mustille militanteille ja jihadisteille? ;-)
Vasureille ja SDP.lle neuvostoliiton lauluja,militanteille oikein hyvää kannatus biisejä, jihadesteitte sopii Juutalaiset sävelmät.
Vihreille sopisi,Annikki tähti kukka kedolla ja veturi käy vetämättä poikien kesken.
Keskustalle, olemme ulapalla
Vasemistoliitolle ,cccp kansallislaulu,kuten myös Marinille..
Sekä Marinille hyökkää ja hauku,vaikka et ymmärrä: Suojärven kensan kamari laulajat
Lähes kaikille hallitus puolueen jäsenille suosittelisin,syö vähemmän,älä syö kahden ihmisen edestä! Vähennät ilmasto taakkaa !
Kerro tuo sille Ranskalaiselle opettajalle joka menetti päänsä.
Sama miksi sitä nimittää. Väkivaltaa kumminkin. Vähemmistön enemmistöön kohdistamaa väkivaltaa.
Enemmistö tai vähemmistö ei suoraan liity asiaan.
"Rasismi on aate tai toiminta, jossa ihmisten rodun, etnisen taustan tai biologisten eroavaisuuksien tai näihin liittyvien fyysisten tai henkisten ominaisuuksien erilaisuudella perustellaan ihmisten eriarvoista kohtelua eli syrjintää. Rasismiksi voidaan kutsua myös toimintatapoja ja yhteiskunnallisia rakenteita, jotka johtavat näihin seikkoihin perustuvaan eriarvoisuuteen."
On mahtavaa olla rasisti!!!
Luulisin, että rasismia voisi vähentää mikäli kanta suomalaiset ja tänne oikeasti tulleet pakolaiset voisivat luottaa turvapaikkajärjestelmään. Nykyinen hallitus luo uusia järjestelmiä, jotka luovat mahdollisuuden kaikkien jäämisen Suomeen. Vaikka henkilö olisi jopa todettu rikolliseksi ja vaaraksi niin varsinkin vihreät haluavat heille mahdollisuuden turvaan ja varjella heitä mahdollisesti Suomesta heitä kohtaan tulevia uhkia vastaan. On minusta mennyt jotenkin mennyt järjettömäksi. Ei ollut vielä noin kahdeksan vuotta sitten tämmöistä politiikkaa ja eipä ollut näin paljon rasismiakaan,
Ei yhdistä. Muslimimaiden musiikki on täysin erilaista kuin länsimainen musiikki. Ihan samalla tavalla muslimimaiden identiteetti ja kulttuuri poikkeaa täysin länsimaisesta kulttuurista.
Tietyt kansat jopa vihaavat länsimaista elämäntapaa ja kaikkea mitä edustamme kuten vapaamielistä elämää. Lisäksi naisen asema ja arvostus on täysin eri kuin muslimimaissa.
Ranskassa näkee globaalition ja väkivalta tulee lisääntymään molemmin puolin.Sununtaina Pariisissa kaksi paikallista naista puukotti arabi naisia..
Suomessa vaan ei kerrota kaikkea.
Selvä merkki siitä että tietyt kansat eivät vain sovi elämään rinnakkain. Ruotsissa on samoja ilmiöitä havaittavissa.
Rasismi loppuu,kun sosialisit ja vihret lopettavat hyysämisen.
Spr on pahin mitä tiedän.
He kaikki eivät tarvitse mitää apua.
Vain miehiä tulee,ei naisia,miksi?
Ruotsiin on tullut älytönmäärä miehiä,ei naisia ja nyt ghetot pystyssä.
He kaikki ei tarvise apua,kun tekevät rikoksia,ulos ja nopeasti Suomesta.
Miten paljon Suomessakin on raiskattu lapsia heidän toimestaa ja rangaistukset ei kovene?
Olisiko sinusta hienoa,että tyttäresi kärsisi?
Suomessa on ensimmäistä kertaa sen historiassa enemmän miehiä kuin naisia. Luonnollisessa kasvussa olisi toisin päin.
Toisessa keskustelussa sanottiin aika kiteyttävästi asiat, eli vähän tähän malliin: Ennakkoluulot eivät tuota pedofiliaa, terroria, joukkoraiskauksia, kunniamurhia, sukupuolielimen silpomista ja muuta väkivaltaa.
Ainoa tapa lopettaa rasismi on totalitarismi, jossa johto sanelee ja kansalainen/yritys/yms. tottelee kuin robotti. Ongelmanä ole välttämättä "rasistisesti" toimiva taho, vaan antirasismi itse, jossa vaatimustaso nousee jatkuvasti; kun eri tahot ei aina käytäntönsä yms. syyn vuoksi voi toimia kasvavien vaatimusten mukaisesti, antirasismin seurauksista voi olla kohtuutonta haittaa. Silti kaikki tiet näyttää johtavan orwellilaiseen tulevaisuuteen.
Musiikki on eri maanosissa erillaista. Ajatusmaailma on eri maanosissa ja maissa erillaista. Asenteet ovat eri maissa erillaiset. Väitän että ei yhdistä.
Uskonto on monessa maassa lähes laki. Uskonto ohjaa näissä maissa elämään suuresti. Suomessa ilmeisesti kyetä ymmärtämään, että täysin eri tavalla ajattelevia ihmisiä on monessa muussa maassa. On jopa potentiaalisesti vaarallisia ihmisiä länsimaisesta näkökulmasta katsottuna.
No,kuuntele lähi-idän musiikkia? Yhdistääkö?
Jalla tornit huutaa jo aamusta 5krt päivässä,se on tosin rukoukseen kutsuminen.
Mutta muuten ...kjäh,kjäh..