Puliukko. Valitettavasti

En voi ottaa suhteeseen (minkäänlaiseen) puliukkoa.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Paljonko pitää juoda että on puliukko? Jos lauantaisin kiskoo 8-10 annosta niin ei kai silloin vielä juoppo ole.

Äänestä
  • Jos se 8-10 annosta on pakko saada, alkaa olla jo hälyttävä merkki.

    Äänestä

  • Tuo on jo pitkällä tiellä puliukkolandiaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo on jo pitkällä tiellä puliukkolandiaan.

    Voisin olla täysraitis helposti jos löytäisin tyttöystävän.

    t: se 8-10 annoksen mies

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisin olla täysraitis helposti jos löytäisin tyttöystävän.

    t: se 8-10 annoksen mies

    Konditionaali, -isi.

    Äänestä

Tuskin puliukkokaan huolii niuhottajaa.

Äänestä

Miten puliukon käytös eroaa ei-puliukosta ryyppäämisen jälkeen.
Kumpikin ovat kännissä, räyhäävät, huutavat, haluavat tapella ja haastaa riitaa. ölisevät, mölisevät, kiroilevat, hakkaavat naista ja haisevat pahalle.

Miksi nainen ei valitse raitista miestä, jolla ei ole kyseisiä haittoja, vaan on naiselleen kiltti ja ystävällinen.

Raitis mies

Äänestä

Viinamies ei ole puliukko. Viinaa juomalla löytyy kumppani ja kaikki naiset sen tietää.

T viinamies

Äänestä
  • Voisit kyllä noilla palstameriiteillä kirjoittaa alle ”puliukko”.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voisit kyllä noilla palstameriiteillä kirjoittaa alle ”puliukko”.

    Viinamies on ravannut yökerhossa viimeiset pari vuotta eikä vieläkään ole naista ja perhettä.

    Käykö hän jossain hylätyssä yökerhossa vai mikä mättää? 🤔

    Koska näemme sen päivän kun viinamies esittelee palstalla perheensä?

    Äänestä

Mene naimisiin Joulupukin kanssa. Puliukko ja Joulu-ukko ovat siamilaiset kaksoset. Sillä erolla jotta molemmat ovat jännämiehiä. Ei hetkinen eihän tuo olekkaan eroavaisuus vaan yhtäläisyys.

Äänestä

Puliukosta lähtee voimakkaat aromit, vanha viina, paitakin on rinnuksissa oksennuksessa ja housut haisee khuselle.
Sellaisten kanssa naiset kuitenkin ovat, en ymmärrä.

Äänestä
  • Eivät ole naiset. Pelkästä tekstistä selviää heti, onko puliukko vai ei. Sitten 360 astetta täyskäännös. Mies, joka viinottelee on suurempi turnoffi kuin lietekaivo.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eivät ole naiset. Pelkästä tekstistä selviää heti, onko puliukko vai ei. Sitten 360 astetta täyskäännös. Mies, joka viinottelee on suurempi turnoffi kuin lietekaivo.

    Hyvin sanottu!
    Ei mitään lisättävää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En voi ottaa suhteeseen (minkäänlaiseen) puliukkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu