niin lapset vai parisuhde

Anonyymi

vaimo
lapset
parisuhde
tämäkö järjestys teillä?

7

145

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noinhan se monesti menee. Ensin mennään naimisiin, sitten hankitaan lapset. Sitten rakastutaan johonkin toiseen ja hankitaan parisuhde tämän toisen kanssa. Eli ero puuttui välistä, muuten meni oikein.

    • Anonyymi

      No mikä ongelma? Missä vika? Siinäkö että kokoajan kapinoit ,pornostelet ja haaveilet pornopimuista. Sinulla siinä ihan virressä oma vaimo.sinulle lapset synnyttänyt.sinuun luottanut. Sitten tarpeeksi saa ja lähtee extempore.et usko todeksi! Muija otti ja lähti! Huudat parut ja rukoilet.ei auta. Hän meni. Menetit kaiken sen hyvän mikä sinulla oli. Tajuat sen vasta sitten kun sen menetit.palstalle katkeria kurppaviestejä laitat jatkossa ,vihaat,katkeroidut. Miksikö? Siksi ettet tajunnut kaikkea hyvää mitä omistit ja mitä moni sinulta kadehti! Muna vei.aivot oli narikassa💎

    • Anonyymi

      täydennöstä
      vaimo siis oltava omasta mielestään kepo että voi keskittyä parisuhteeseen tai lapsiin vai laittaako joku vaimo nuo 2 muuta edelleen?

    • Anonyymi

      Ei, näin se menee: Perhe! Vain yksi ja ainoa, perhe. Se ydinperhe, josta ei lähdetä.

    • Anonyymi

      Ei ole vaimoa mutta on parisuhde.
      Ei ole lapsia, enkä halua lapsia.
      Ei ole omakotitaloa, ei kesämökkiä, ei autoa, kerrostaloasunto keskeisellä paikalla on.
      Ei ole työtä, ei tarvetta työntekoon, isovanhemmilta saadulla perinnöllä elelemme.
      Matkustellaan, tai siis matkusteltiin ennen koronaikaa maailmalla lähes koko vuoden. Nyt vietämme laatuaikaa pääkaupunkiseudun aktiviteeteissa ja nähtävyyksissä.

    • Anonyymi

      Ei vaimoa, ei lapsia, ei parisuhdetta, yksin elelen.
      Ei ole löytänyt sopivaa kumppania. Ikää 38 vuotta.

    • Anonyymi

      Olin satunnaisen tuttavuuden kanssa sillai kerran ja tulin raskaaksi.
      Tiesin pärjääväni yksin lapsen kanssa, elämässäni oli kaikki kohdillaan taloudellisesti joten keskeytys ei käynyt pienessä mielessäkään. Hyvin ollaan pärjätty.

      17 vuoden päästä lapsen syntymästä tuli eteen vihdoin sellainen mies jota voin sanoa rakastavani ja nyt tässä seurustellaan ja katsotaan mitä tulevaisuus tuo tullessaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe