Arvasiko Oula Silvennoinen vain puolet oikein??? Vai väärän vuosikymmenen??? Onko anti-persuilla tähän vastausta??? Pitäisikö keksiä aikamatkustus Oivan oivallisen tulkinnan varmistamiseksi???
SuPo: Islamisti-fascistit ja Saksan kansallissosialistit Suuri Uhka!
18
<50
Vastaukset
Monikin taho puhuu "vaarallisesta äärioikeistosta", mutta vähitellen alkaa tuntua siltä, että se on pelkkä mörkö, josta kerrottaan jänskiä tarinoita nuotion äärellä. Missä tämä "vaarallinen äärioikeisto" oikein luuraa? Joku natsi heiluttelee vasaraa ja toinen huitoo natsigestuureja ja kolmas piirtelee lumeen "88/14" niin yhtäkkiä meillä on "äärioikeistolaisen terrorismin uhka". Tämä taitaa kuulua siihen kuuluisaan WTF?! -osastoon. Mutta mikä parasta, yleensä tällaisessa tohinassa on jollain tavalla aina Perussuomalaiset mainittu, jotta saadaan (teko)syy herjata PS:ia natseiksi.
Eiköhän naureta yhdessä.- Anonyymi
Se vitsi onkin siinä että esim. suomea puhuvia eli nk. viranomaisten omaa edustavia voidaan seurata tarkemmin kuin vaikka näitä muita jotka puhuvat jotain muuta. Ihana monikulttuurisuus on juurikin tätä sun sitä.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa oikeisto? Sanaa oikeisto käytetään niin epämääräisissä yhteyksissä, ettei koko sanalla ole mitään järkevää merkitystä. Paitsi ehkä negaation kautta... Vasemmistolla tarkoitetaan sosialisteja. Eli oikeistolainen on ei-sosialisti.
Natsit ovat kansallissosialisteja, eli erään sortin sosialisteja. Kuten muutkin sosialistiset liikkeet, myös kansallissosialistit pyrkivät tiukasti kontrolloimaan kansantaloutta. Natsi ei siis ole oikeistolainen vaan vasemmistolainen.
Entä sitten fasistit? Se onkin mutkikkaampaa. Nimittäin fasismi ensi alkuun vaikuttaisi olevan jotenkin vasemmisto-oikeisto -jaottelun ulkopuolella. Mutta onko näin? Sanakirja määrittelee fasismin osuvasti näin:
"Fascism definition is - a political philosophy, movement, or regime (such as that of the Fascisti) that exalts nation and often race above the individual and that stands for a centralized autocratic government headed by a dictatorial leader, severe economic and social regimentation, and forcible suppression of opposition."
Eli fasismiin kuuluu ankara taloudellinen ja sosiaalinen säätely. Ts. myös fasismi on eräänlaista sosialismia, ja siis fasismi on vasemmistolainen aate. Itse asiassa tuo fasismin määritelmä on toiminnallisesti hyvin samanlainen valtavirtasosialismin kanssa.
Kun määritelmässä vaihtaa kansakunnan tilalle puolueen ja rodun tilalle aatteen, niin ollaankin melkein määritelty perinteinen valtavirtasosialismi. Riittää korvata enää diktaattori puoluevaltuustolla/-eliitillä.
Kannattaa tosin muistaa, että myös valtavirtasosialistisissa maissa on usein päädytty antamaan valta yksinvaltiaalle. Joten siinä mielessä ihan metsään ei olisi menty, vaikkei diktaattoria ei olisi määritelmästä vaihdettukaan.
- Anonyymi
Ranskassa on saatu tarpeeksi islamistien fascismista.
- Anonyymi
Miksi äärioikeistolaiset eivät suojele meitä tavan ihmisiä? Olemme vaarassa kun kadut ovat vallanneet islamistitaistelijat.
Pyydän apuanne ja suojelua, kiitos.- Anonyymi
Sun täytyy miehistyä ja opetella pärjäämään yksin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun täytyy miehistyä ja opetella pärjäämään yksin
Ostaisinko vasaran?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostaisinko vasaran?
Ostaisinko, joo ymmärrän ettei ole varaa kaikenlaisiin hömpötyksiin kun kaupassa käy ja katsee mitäs ostais.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ostaisinko, joo ymmärrän ettei ole varaa kaikenlaisiin hömpötyksiin kun kaupassa käy ja katsee mitäs ostais.
Miehillä lie tuollaiset kalut jokaisella pakissaan. Ei tällainen hento naisihminen ole tottunut itse vasaroimaan. En varmaan uskaltaisi sillä ketään lyödäkkään. Siksi apu olisi paikallaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miehillä lie tuollaiset kalut jokaisella pakissaan. Ei tällainen hento naisihminen ole tottunut itse vasaroimaan. En varmaan uskaltaisi sillä ketään lyödäkkään. Siksi apu olisi paikallaan.
Ja pyydät sitä äärioikeistolaisilta idiooteilta?
- Anonyymi
Oulalle aikakone keksintö, lähetetään Oula aikakoneella taaksepäin hoitaan Hitler, ja Suomi(kin) pelastuu!!!
- Anonyymi
Jumlaut, kuulostaa siltä että Persut ovat itse asiassa ihan hyviä tyyppejä!
Vihreiden väki joka tavoittelee kauloja kotkovia lisää Suomeen.- Anonyymi
Vihreät tavoittelee kauloja katkovia lisää Suomeen. Valitse siis muut kuin kauloja katkovat Vihreät-islamistit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihreät tavoittelee kauloja katkovia lisää Suomeen. Valitse siis muut kuin kauloja katkovat Vihreät-islamistit.
Ranskalaisia ei ainakaan naurata "banaanin tavoin" kun äärioikeistolainen puukotti ihmisiä hengiltä. Sielläkin "nähtiin ensin arabeja". Kaava avaikuttaa tutulta äärioikeiston touhulta?
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/3296602f-7bb1-4df3-bda2-f33d49b54b7f
- Anonyymi
Panokkse kovenee!
- Anonyymi
Ei saa puhua Islamisti-fascistit! He ovat 'nuorisoa'!
- Anonyymi
Se 'nuoriso' "oireilee" !!
- Anonyymi
Kaikenlaiset persut ovat vaaraksi sivistykselle. Olivat missä uskossa tahansa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481271- 1581077
- 61942
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli179747Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51741- 8732
- 11719
- 346708
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti78665