Kun toinen sanoo h**ra

Anonyymi

Miesystäväni löysi vanhoja kuvia minusta (ei mitään alastonkuvia) ajalta ennen seurusteluamme ja hän kilahti. Alkoi syyttämään minua kaikesta oudosta jota en ollut tehnyt. Sitten hän möläytti tuon h:lla alkavan sanan, että pitää minua sellaisena.

Jäädyin aivan totaalisesti. En ole ollut häneen nyt missään tekemisissä. Ensin hän lähetteli perään vielä pari äksyilevää viestiä. Sitten kysyi mökötänkö, lapsellista vallankäyttöä kuulemma. En vain oikeasti tiedä, mitä tehdä. Jotenkin tuo satutti todella paljon enkä tiedä, mitä tehdä.

Olen minäkin satuttanut miesystävääni, mutta ne eivät ole olleet tahallisia kuten tämä. Olen myös pyytänyt heti anteeksi. Mies ei ole tehnyt edes sitä.

En vain jaksa ymmärtää, mikä saa sanomaan noin toiselle?

14

54

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juokse, poista mies elämästäsi, en voi painottaa tätä yhtään vahvemmin.

      • Anonyymi

        Tämä!


    • Anonyymi

      h**a =herra?

    • Anonyymi

      Joo, meillä järjestiin paikkoja, esiin tuli vaimon aare arkku jossa vanhojen seurustelukumppaneiden ja vähän muidenkin kortteja ja ne vaimo säilyttää tietenkin, ne on hänen historiaa, vaimo myös näki mun saamia synttärikortteja/joulukortteja seurustelikumppaneilta ja mitä naisia nyt ollut ennen vaimoa. Kaikilla on historia, jos ei outoa on.

    • Anonyymi

      Miehenä sanoisin, että lähde, kun vielä voit. Miehesi haluaa omistaa sinut eikä rakasta ketään muuta kuin itseään. Se kaikki paistaa lyhyestä avauksestasi.

      Ole varovainen. Sanat muuttuvat herkästi teoiksi.

    • Anonyymi

      Niin kuin muutkin tuossa jo todenneet, ei kannata jäädä. Sairas ihminen, ansaitset parempaa.

    • Anonyymi

      Ateismissa kaikki h..rat on sairaampia, kuin he itse. Kukaan kun ei voi pitää kahta h..raa.

    • Anonyymi

      Pysy kaukana tyypistä.
      Pahemmaksi muuttuu, sen voin taata Sairas omistamisenhalu joka hyvin usein johtaa väkivallantekoihin.
      Kaikki yhteydet poikki heti ja ikuisesti!

    • Anonyymi

      Joo täällä olikin jo sanottu tarpeelliset asiat - karkuun vaan. Ei tuollaista tyyppiä tarvitse katsella.

      Kun oma kumppani huomasi tietokoneeltani ihan alastonkuvia musta ajalta ennen seurustelua, niin pyysi lähettämään kaikki itselleen jotta sai silmänruokaa.

      Tuollainen päätön suuttuminen vanhoista kuvista ei lupaa hyvää jatkostakaan...

    • Anonyymi

      Kerron sinulle miehestäsi ja voin sanoa
      ,että kauneutesi kuvissa kertoo miehellesi
      sen,että olet kuuma nainen.Miehesi tunnelataus johtuu siitä,että olet liikkunut
      muiden miesten juttusilla,etkä ole antanut
      itsestäsi luotettavaa kuvaa.Huora ei ole
      minkään arvoinen,vaikka olisi kauniskin,joten
      miehesi nykyinen kuva ja vanhempi aiheuttaa
      ristiriidan hänen tunne elämänsä kanssa.
      Miehellä on tarve hallita ja siksi purkautuminen.

    • Anonyymi

      Juokse, kun voit. Mun ex sai kilarit myöhemmin siitäkin, että oli yhteiskuva mulla naamakirjassa toisen ihmisen lataamana ajalta, jolloin oltiin lapsen isän kanssa yhdessä. Kuva oli yhteiskuva lapsen nimiäisistä. En suostunut poistamaan sitä, niin olin huorasta lähtien vaikka ja mitä. Myöhemmin tuli mun pahoinpitely kuvioon, silloin tajusin lähteä.

    • ei ole oikein, aikuisten ihmisten pitäisi pystyä keskustelemaan aiheista kuin aiheista, aroistakin ja menneisyydestä, ilman että aletaan suoranaisesti haukkumaan tai käyttämään rumia nimityksiä! siis olisi ihanne, noinhan se ei oikeessa elämässä juurikaan koskaan mene.

      lähde suhteesta, mikäli aiheuttaa ikäviä fiiliksiä, elämä on liian lyhyt sellaiseen. itse liian monia vuosia "miellyttäneenä" muita ihmisiä, nyt sen huomaa kun ikää tulee, että mikä ja missä on oikeasti järkeä ja merkityksellistä.

      mun mielipide on että jos oikeesti ihmiset välittää toisistaan eivät loukkaa tahallisesti toista puolta missään muodossa.

    • Anonyymi

      Pitääkö idiootin kanssa seurustella. Eroa heti, ei horoksi voi kumppania haukkua. Jotain rajaa sentään pitää olla.

      • Anonyymi

        Ei ole kaikki inkkarit kanootissa kun puolisoansa huoraksi nimittelee. Et varmasti halua olla tuollaisen miehen kanssa suhteessa. Ala-arvoista käytöstä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      119
      2492
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      33
      1652
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      22
      1550
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      129
      1468
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      68
      1263
    6. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      347
      1165
    7. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      62
      1059
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1025
    9. Riittääkö 50 euroa jos mennään syömään treffeillä

      Ja haluaa tarjota?
      Ikävä
      122
      851
    10. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      847
    Aihe