Miesystäväni löysi vanhoja kuvia minusta (ei mitään alastonkuvia) ajalta ennen seurusteluamme ja hän kilahti. Alkoi syyttämään minua kaikesta oudosta jota en ollut tehnyt. Sitten hän möläytti tuon h:lla alkavan sanan, että pitää minua sellaisena.
Jäädyin aivan totaalisesti. En ole ollut häneen nyt missään tekemisissä. Ensin hän lähetteli perään vielä pari äksyilevää viestiä. Sitten kysyi mökötänkö, lapsellista vallankäyttöä kuulemma. En vain oikeasti tiedä, mitä tehdä. Jotenkin tuo satutti todella paljon enkä tiedä, mitä tehdä.
Olen minäkin satuttanut miesystävääni, mutta ne eivät ole olleet tahallisia kuten tämä. Olen myös pyytänyt heti anteeksi. Mies ei ole tehnyt edes sitä.
En vain jaksa ymmärtää, mikä saa sanomaan noin toiselle?
Kun toinen sanoo h**ra
14
62
Vastaukset
- Anonyymi
Juokse, poista mies elämästäsi, en voi painottaa tätä yhtään vahvemmin.
- Anonyymi
Tämä!
- Anonyymi
h**a =herra?
- Anonyymi
Joo, meillä järjestiin paikkoja, esiin tuli vaimon aare arkku jossa vanhojen seurustelukumppaneiden ja vähän muidenkin kortteja ja ne vaimo säilyttää tietenkin, ne on hänen historiaa, vaimo myös näki mun saamia synttärikortteja/joulukortteja seurustelikumppaneilta ja mitä naisia nyt ollut ennen vaimoa. Kaikilla on historia, jos ei outoa on.
- Anonyymi
Miehenä sanoisin, että lähde, kun vielä voit. Miehesi haluaa omistaa sinut eikä rakasta ketään muuta kuin itseään. Se kaikki paistaa lyhyestä avauksestasi.
Ole varovainen. Sanat muuttuvat herkästi teoiksi. - Anonyymi
Niin kuin muutkin tuossa jo todenneet, ei kannata jäädä. Sairas ihminen, ansaitset parempaa.
- Anonyymi
Ateismissa kaikki h..rat on sairaampia, kuin he itse. Kukaan kun ei voi pitää kahta h..raa.
- Anonyymi
Pysy kaukana tyypistä.
Pahemmaksi muuttuu, sen voin taata Sairas omistamisenhalu joka hyvin usein johtaa väkivallantekoihin.
Kaikki yhteydet poikki heti ja ikuisesti! - Anonyymi
Joo täällä olikin jo sanottu tarpeelliset asiat - karkuun vaan. Ei tuollaista tyyppiä tarvitse katsella.
Kun oma kumppani huomasi tietokoneeltani ihan alastonkuvia musta ajalta ennen seurustelua, niin pyysi lähettämään kaikki itselleen jotta sai silmänruokaa.
Tuollainen päätön suuttuminen vanhoista kuvista ei lupaa hyvää jatkostakaan... - Anonyymi
Kerron sinulle miehestäsi ja voin sanoa
,että kauneutesi kuvissa kertoo miehellesi
sen,että olet kuuma nainen.Miehesi tunnelataus johtuu siitä,että olet liikkunut
muiden miesten juttusilla,etkä ole antanut
itsestäsi luotettavaa kuvaa.Huora ei ole
minkään arvoinen,vaikka olisi kauniskin,joten
miehesi nykyinen kuva ja vanhempi aiheuttaa
ristiriidan hänen tunne elämänsä kanssa.
Miehellä on tarve hallita ja siksi purkautuminen. - Anonyymi
Juokse, kun voit. Mun ex sai kilarit myöhemmin siitäkin, että oli yhteiskuva mulla naamakirjassa toisen ihmisen lataamana ajalta, jolloin oltiin lapsen isän kanssa yhdessä. Kuva oli yhteiskuva lapsen nimiäisistä. En suostunut poistamaan sitä, niin olin huorasta lähtien vaikka ja mitä. Myöhemmin tuli mun pahoinpitely kuvioon, silloin tajusin lähteä.
ei ole oikein, aikuisten ihmisten pitäisi pystyä keskustelemaan aiheista kuin aiheista, aroistakin ja menneisyydestä, ilman että aletaan suoranaisesti haukkumaan tai käyttämään rumia nimityksiä! siis olisi ihanne, noinhan se ei oikeessa elämässä juurikaan koskaan mene.
lähde suhteesta, mikäli aiheuttaa ikäviä fiiliksiä, elämä on liian lyhyt sellaiseen. itse liian monia vuosia "miellyttäneenä" muita ihmisiä, nyt sen huomaa kun ikää tulee, että mikä ja missä on oikeasti järkeä ja merkityksellistä.
mun mielipide on että jos oikeesti ihmiset välittää toisistaan eivät loukkaa tahallisesti toista puolta missään muodossa.- Anonyymi
Pitääkö idiootin kanssa seurustella. Eroa heti, ei horoksi voi kumppania haukkua. Jotain rajaa sentään pitää olla.
- Anonyymi
Ei ole kaikki inkkarit kanootissa kun puolisoansa huoraksi nimittelee. Et varmasti halua olla tuollaisen miehen kanssa suhteessa. Ala-arvoista käytöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site405787Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2165323Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers444476Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464302SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun514078Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813766SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt853680Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään463131Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062450SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396