Tämän palstan sensuuri alkaa olla aika huolestuttavaa.

Anonyymi

Linkkasin tänne videon youtubesta. Life With the Popes kanavalta. Videossa naispuoleinen, entinen ammattilais match maker kertoo miksi lopetti työnsä kun ei enää kestänyt naispuoleisia asiakkaita. Videon nimi Why women have totally unrealistic standards for men, dating and marriage.

Video ehti olla täällä suomi 24 aihealue sivulla alle minuutin kunnes se poistettiin. Onko TODELLA niin että edes naisen itse pohtimaa kritiikkiään omaa sukupuoltaan kohtaan, ei saa julkaista tälle palstalle vaikka pohdinta olisi täysin asiallista? Eli täytyykö siis todeta että ihan julkisestikin ollaan jo sitä mieltä että mies tosiaan halutaan nähdä naisen orjana. Ja jos sitä kritisoi niin kritiikki poistetaan heti, pahimmassa tapauksessa joutuu itse syytteeseen?

1

87

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka määrää mistä ihmiset saavat puhua? Kuka määrää mitä sensuroidaan ja mitä ei?

      Kuka määrää mitä saat ajatella? Kuka määrää mitä sanoja saat käyttää omassa kielessäsi? Kuka määrää oletko tehnyt ajatusrikoksen vai et?

      Kuka määrää mitä saamme tehdä, kuin meidän on ajateltava, mitä arvoja meillä saa olla, mitä saamme tietää maailman asioista?

      Kuka?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      100
      3637
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3173
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      223
      2765
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      38
      2339
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      35
      1656
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1476
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1466
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1351
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      14
      1304
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1261
    Aihe