Onko ne mielestäsi paremmat jalassa kuin pitkät kalsarit vai kiihotutko sukkahousuista? Itse tiedän 2 miestä ketkä käyttää sukkahousuja ja molemmat väittävät että ovat paremmat jalassa, eivätkö kiihoitu niistä. Minulle on ok. että miehet käyttävät sukkahousuja jos ne oikeasti ovat heidän mielestään paremmat kuin pitkät kalsarit.
Käytättekö miehet sukkahousuja? T. Nainen -77
Anonyymi
181296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Sukkahousut tietenkin ! Sopivat paksuudet joka kelille. Väri/kuvio vaihtoehtoja löytyy paremmin. Hameitakin olen pitänyt. Ja kyllä, ne tuo kiihotusta
Ovat huomattavasti mukavammat kuin pitkät kalsarit. Olen käyttänyt jo 20 vuotta. Sukkikset on vain vaate.
Tänään jalassa mustat 40 den tukisukkahousut. Ovat miesten mallia, Ferillosta ostin.
Joskus pidän, toisinaan sitten taas en. Ja tiettyihin asioihin ovat paremmat, toki nykyisin alkaa saada jo ihan kelpo kalsonkejakin, mutta itse vielä muistan ajan milloin ryppy ja hikikertoimella laskettu mukavuus oli aivan eri luokkaa.
Kyllä sukkahousut on paremmat jalassa. On mulla pitkiä kalsareitakin, mutta enimmäkseen tulee käytettyä sukkahousuja. Tykkään siitä kun alusvaatteet istuvat ihonmyötäisesti eivätkä lökötä. Ja esim näin syksyisin on tosi usein sellaiset lämpötilat, että jotain välikerrosta tarvitsee farkkujen alle, mutta tavalliset pitkät kalsarit ovat ihan liian paksut ja kuumat. Ohuet sukkahousut ovat silloin mitä parhaimmat.
Sukkahousut eivät varsinaisesti minua kiihota, mutta kyllä sukkahousuun verhottu jalka tuntuu kivalta. Vaimon sukkahousujalkoja tulee hierottua useinkin.
Sukkahousuun verhottua pyllyä on myös kiva hieroa :)
tänäänkin on sukkahousut ja pikkarit jalassa ja hyvältä tuntuvat vaimon asut!
Sukkahousut ovat ihan parhaat "kalsarit". Mä en kylläkään käytä vaimon asuja. Mulla on omat sukkahousut ja vaimolla omat. Vaimo on itse asiassa sen verran pulleampi kuin minä, että hän tarvii isommat sukkahousut kuin mulla.
Sukkahousut, tänään laitoin 40 den turkoosit norlynit . Muutama päivä näkyy olevan lämpö plussalla , joten vaihdan 20 den sukkikset. Yleensä mustat , kesällä ihonväriset .Jouluna punaiset sukkahousut ja tietenkin wolfordit ! Niin kalliita ei hanno pitää kun juhlapyhinä
On ne paremmat ei lökötä eikä tipu. Vaimo sano että senkus pidät vaan. Pidän farkkujen alla ja jos pakkasta enemmän niin sitten saatan vielä laittaa kalsaritkin. Mutta mukavat on jalassa 15-60 den kelistä riippuen.
Käytän leggingsejä kalsareiden sijaan. Oon harkinnut sukkahousujen ostoa.
Leggingsit on myös mukavat jalassa, vaikka itse käytänkin enemmän sukkahousuja. Minusta on olennaista että farkkujen alla on napakka ja tyköistuva alusvaate. Leggingseissä on toki se hyvä puoli että sukat voi tarvittaessa riisua ja vaihtaa erikseen.
Aamulla pakkasta 16 astetta. Laitoin ulos mennessä alle ensin 20 denierin sukkikset, sen päälle legginssit ja sukat. Lopuksi vielä toppahousut. Hyvin tarkeni. Kerrospukeutuminen rules!
Käytän sukkiksia siksi että ne kiihottavat
Kyllä. Lidlin sukkahousut .!
Huomattavasti paremmat , kaytön 15 - puuvillasukkahousuihin ,
Kyllä käytän kesät-talvet. Kesällä sukkikset tai stayupit shortsien kanssa, Ei tietenkään kannata laitta 20 den sukkiksia, ne näkyisi liikaa
Olen käyttänyt alusvaatteena sukkahousuja vuosikausia, kun niitä on yleisesti ottaen mukavampi pitää farkkujen alla kuin tavallisia miesten pitkiä kalsareita. Nyt kuitenkin löysin black horsen mikromodaalia olevat pitkikset, ja sukkahousuille taisi löytyä voittaja. Tosi kevyet jalassa ja menevät hyvin farkkujen alle.