Itävallassa julistettiin kolmen päivän suruaika

Suomessa suruaika pidettäisiin kuolleen terroristin muistoa kunnioittaen.
568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Poliitikot laitettava oikeaan ja todelliseen vastuuseen.

Äänestä

muistelen että hiljainen hetki ollut eduskunnassa ku suomes turus vaikka
ja aina muistetaan UHREJA tai muuten surullista tapahtumaa. mot piste

Äänestä
  • Oliko se hiljainen hetki silloin, kun puukottaja sai oikeudessa elinkautisen vankeusrangaistuksen?

    Äänestä

Poliitikot hirtettävä lyhtypylväisiin varoitukseksi siitä, mitä tehdään desanteille.

Äänestä

Eikös eduskunta pidä aina kerran vuodessa varttitunnin hiljaisen hetken, tämän taannoisen terroristin raakalaismaisesti murhaaman räkä-Jimin muistoksi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomessa suruaika pidettäisiin kuolleen terroristin muistoa kunnioittaen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu