Myynnissä mm. Klaukkalan Gunnarintien hammashoitolan tilat eli missä sitten hoidetaan Nurmijärven Klaukkalassa asuvien veronmaksajaperheiden hampaita?
https://www.nurmijarvenuutiset.fi/paikalliset/3150963
Nurmijärven kunta myy omistamiaan kiinetistöjä ja tiloja
4
209
Vastaukset 4
- Anonyymi
kiinteistöjä
- Anonyymi
Klaukkalan terveysasemalla
- Anonyymi
Siellä on vain muutama hammashoitohuone eikä röntgeniä kuten Gunnarintiellä.
- Anonyymi
Kunnan hammashoitola kirkonkylässä Aleksis Kiven tiellä jouduttiin kosteusongelmien takia sulkemaan keväällä 2017. Virkamiestaholta esitettiin, että Klaukkalan ja Rajamäen hammashoitolat riittäisivät myös kirkonkyläläisten palvelemiseen. Kuntapäättäjät kuitenkin katsoivat, että uusi hammashoitola on rakennettava kirkonkylään Keskustien vuokratiloihin. Jotta tämä hammashoidon tarjoaminen myös kirkonkylän tiloissa ja sinne tehty kallis remontti voidaan jotenkin saada näyttämään hyväksyttävältä, karsitaan Klaukkalassa pitkään käytössä olleita, hyvin toimivia hammashoidon tiloja röntgenpalveluineen pois.
Ensi kevään kuntavaaleissa tietyt konkariehdokkaat taas kilvan toistelevat, että kyläpolitikoinnin aika on ohi. Onneksi en ole enää sitä seuraamassa, koska muutan pois alkuvuonna 2021.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1111130
- 791130
- 77591
- 47503
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9498- 17491
- 44465
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112451- 41442
- 15416