Elämä jatkuu

Anonyymi

Olen nyt 51,nainen 47, ollaan oltu 29 vuotta ja yksi aikuinen lapsi. Mulla on hyviä kevereita. Kaikilla kavereilla on suhteet loppuneet ja joku löytänyt uuden kumppanin joku ei. No, nää kaverit on ihmetelleet et me vaan ollaan puolison kans yhdessä vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen. Kyllä meillä on ollut huonot hetket ja joskus nainenkin pyöritellyt eroajatuksia päässä joskin luopunut niistä. Yksi ihastuskin naisella ollut nuorempana, silloin oli herkillä mutta mietittyään sanoi että perhe tärkein ja jätti tapailut/suhteen, tapailivat joitakin kertoja ja viestittelivät, olin kyllä jo tietoinen siitä. Perus luonteeltani pyrin uskomaan ihmisistä hyvää ja päätin että puolisokin ansaitsee uuden mahiksen ja sen jälkeen on oleet asiat kunnossa. Juurikin kaverini erosi naisen uskottomuuden takia.

7

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entäs jatkuuko aloitusten tekeminen?

      • Anonyymi

        Juu kyllä tämä sama juttu on niin hyvä että täytyy kertoa uudestaan ja uudestaan...


    • Anonyymi

      Trump tulee pahaa pelkään.

    • Anonyymi

      Jotain hyvin tärkeää olet oivaltanut jo varhain. Hienoa, että olet jaksanut niin myötä kuin vastamäessäkin. Kun kovin nuorena aloittaa suhteen, niin toki siinä tulee houkutuksia, kun molemmilla vielä aikuiseksi kasvua ja elämää kokematta. Ja olet osannut antaa toiselle tilaa, toista ihmistä hän ei voi omistaa. Koiran tai kissan voi. Eikös se niin taida olla, että ei se vaihtamalla parane, jos ei sitten ole täysin väärää valintaa tehnyt. Tuollaista mallia saa harvoin nuoretkaan mistään, kun kaikki vaan eroaa ja etsivät omaa onneaan.

      • Anonyymi

        Eiköhän tällä miehelläkin oo ollu jotain eukkoja, ei se muuten olis niin helposti antanut anteeksi vaimonsa tekoja.


    • Anonyymi

      Eihän se liitto lopu, jos kumpikaan ei eroa. Riittää, kun lopettaa haaveilun.

    • Anonyymi

      Suomessa muita oliskaan kun eronneita jos heti pettämisen jälkeen erottais, pitää kovettaa vähän luontoa ja nahkaa. Voihan sitä saada nuorena turpaankin joten ei kun ylös ja antaa takas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      55
      2537
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1682
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1640
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1525
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1518
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      25
      1198
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      24
      1041
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1012
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1002
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      78
      954
    Aihe