Oon siis 12v tyttö ja otin rustokorun päälle kuukausi sitten, aiemmin tällä viikolla huomasin että rustokorun viereen oli tullu patti jossa on kudosta sisällä. Kyselin vähän muilta ja ne sano että on pahasti tulehtunut, mitä pitäis tehdä? Tänään meillä oli uintia liikunnassa ja kloorivesi ei tilaa pahentanut, mutta ei se nyt varmaan hyväksikään ole. Yks tyyppi sano että kannattaa ostaa apteekista sinkkipastavoidetta, mut kävin kattelee ja ne on niin hirveen kalliita. Lävistystä puhistaessa tulee veristä kudosta ja lisäks koru on vinossa. Kävin ottaa rustokorun 1/2 blockissa. Kaverit otti kans samana päivänä ja samaan aikaan, mut ihmettelen suuresti miks mulla tulehtu tää lävistys mut muilla ei. Onko jollain samanlaisia kokemuksia rustokorun kanssa, ja paraneeko itestään vai pitääkö käydä näyttää sitä siellä liikkeessä? Rustokoru ei punota eikä siihen satu että ainoo juttu tässä on tuo pirullinen patti. Enpä oo sitä "rämpinyt" varsinkaan likasilla käsillä ja oon puhistanu sen joka päivä siittä asti kun sen otin. Kaikki on tehty liikkeestä saadun ohjelapun mukaan eikä pitäis olla mitään ongelmia. Oikeesti jos luet tän nii kerro mitä pitäis tehdä!
Tulehtunut rustokoru
Anonyymi
0
54
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2002891
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss632730Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa232072- 691695
- 1431483
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1801429Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1111401Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1361350- 901314
Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2291181