Vaimo valittaa aina!

Anonyymi

Miksi vaimo ottaa tehtäväkseen valittaa kaikesta? Vaikka minä puolisona tienaan paljon enemmän, pesen pyykit, ulkoilutan koirat, teen ruokaa ja hoidan tiskit. Alkaa viduttaa tuollainen. Ja kohta kun kaikki 3 lasta alkaa olla aikuisia, voisi vaikka ottaa eron. Olen talonkin jo rempannut sopivasti kuntoon omilla rahoilla.. Ei puhettakaan että olisi ollut seksiä 15 vuoteen. Joutuuko joku muu kestämään tällaista?

9

157

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alustajan lisäys: käytin aiemmin alkoa melko paljon, mutta olin juuri 2,5v juomatta. Se ei vaikuttanut mitenkään tilanteeseen, sama kurjuus jatkuu.

    • Anonyymi

      Poikamme oli avioliitossa kuvaamasi kaltaisen naisen kanssa alle 2 vuotta.
      Olivat asuneet yhdessä useita vuosia mutta ei nähnyt tosiasioita.
      Rouva ei tehnyt mitään ja hänen valmistuttua juristiksi ja saatuaan koulutustaan vastaavan työpaikan konsulttitoimistosa, odotti poikamme rouvan osallistuvan edes talouden kustannuksiin koska talovelat olivat niskassa.
      Rouva ilmoitti, että hänen palkkansa on hänen rahaansa eikä se liity perheen budjettiin mitenkään.

      Poikamme pelasi varman päälle. Ennen eroa hän oli löytänyt täysin päinvastaisen elämän sulostuttajan.

    • Anonyymi

      Vaimosi tai vaimot ei arvosta miehiään. Kun mikään ei riitä tai kelpaa.

    • Anonyymi

      Vaikka vaimo valittaakin asioista niin siihen tottunut, yksi etu et seksiä on.

    • Anonyymi

      Miehiä sanotaan uusavuttomiksi, naiset on saman laisia hyödyttömyyksiä usein, valmis einestä kaupasta kun ei osata edes ruokaa tehdä.

    • Anonyymi

      Ja sitten ihmetellään kun mies löytää toisen.
      Toivoa sopii että vaimosi lopettaa valittamisen.

      • Anonyymi

        Ja sitten ihmetellään kun nainen löytää toisen.
        Toivoa sopii että miehesi lopettaa valittamisen.


    • Anonyymi

      No juuri siksi, että sillä nalkuttamisella nainen on saanut koko ajan:
      -sinut maksamaan hänen elämänsä
      -pyykkäämään
      -tiskaamaan
      -tekemään ruoat
      -kunnostaa talon

      Ei kai naisetkaan tyhmiä ole :D Juuri nyt hän nauraa sinulle sen rakastajansa kainalossa.

    • Anonyymi

      tärkein suhde parisuhteessa on suhde itseensä. Jos pysty tulemaan toimeen itsensä kanssa niin ei sitten toisenkaan kanssa. Puolisosi ei varsinaisesti valita sinulle vaan hän purkaa omaa pahaa oloaan ja aivan värään soitteeseen. Kas kun se roska löytyy hänen mielestä helpommin sinun silmästä kuin omasta.

      Itse olen elänyt vastaavaa todellisuutta yli 30 vuotta, eikä tilanne ala vieläkään hellittää. Luulen, että odotan häneltä jotain sellaista jota ei ole olemassa tai edes ollut olemassa. Pitkään olet sinäkin tuota katsonut. Olisiko kohta aika sinunkin huolehtia omista tarpeista ja onnellisuudesta. Yhtään suurempaa ristiä et haudallesi tuolla tavalla ansaitse...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      49
      6143
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      313
      5095
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4864
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      137
      4666
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3900
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2416
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2188
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1825
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1792
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      220
      1532
    Aihe