Vaimo valittaa aina!

Anonyymi

Miksi vaimo ottaa tehtäväkseen valittaa kaikesta? Vaikka minä puolisona tienaan paljon enemmän, pesen pyykit, ulkoilutan koirat, teen ruokaa ja hoidan tiskit. Alkaa viduttaa tuollainen. Ja kohta kun kaikki 3 lasta alkaa olla aikuisia, voisi vaikka ottaa eron. Olen talonkin jo rempannut sopivasti kuntoon omilla rahoilla.. Ei puhettakaan että olisi ollut seksiä 15 vuoteen. Joutuuko joku muu kestämään tällaista?

9

177

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alustajan lisäys: käytin aiemmin alkoa melko paljon, mutta olin juuri 2,5v juomatta. Se ei vaikuttanut mitenkään tilanteeseen, sama kurjuus jatkuu.

    • Anonyymi

      Poikamme oli avioliitossa kuvaamasi kaltaisen naisen kanssa alle 2 vuotta.
      Olivat asuneet yhdessä useita vuosia mutta ei nähnyt tosiasioita.
      Rouva ei tehnyt mitään ja hänen valmistuttua juristiksi ja saatuaan koulutustaan vastaavan työpaikan konsulttitoimistosa, odotti poikamme rouvan osallistuvan edes talouden kustannuksiin koska talovelat olivat niskassa.
      Rouva ilmoitti, että hänen palkkansa on hänen rahaansa eikä se liity perheen budjettiin mitenkään.

      Poikamme pelasi varman päälle. Ennen eroa hän oli löytänyt täysin päinvastaisen elämän sulostuttajan.

    • Anonyymi

      Vaimosi tai vaimot ei arvosta miehiään. Kun mikään ei riitä tai kelpaa.

    • Anonyymi

      Vaikka vaimo valittaakin asioista niin siihen tottunut, yksi etu et seksiä on.

    • Anonyymi

      Miehiä sanotaan uusavuttomiksi, naiset on saman laisia hyödyttömyyksiä usein, valmis einestä kaupasta kun ei osata edes ruokaa tehdä.

    • Anonyymi

      Ja sitten ihmetellään kun mies löytää toisen.
      Toivoa sopii että vaimosi lopettaa valittamisen.

      • Anonyymi

        Ja sitten ihmetellään kun nainen löytää toisen.
        Toivoa sopii että miehesi lopettaa valittamisen.


    • Anonyymi

      No juuri siksi, että sillä nalkuttamisella nainen on saanut koko ajan:
      -sinut maksamaan hänen elämänsä
      -pyykkäämään
      -tiskaamaan
      -tekemään ruoat
      -kunnostaa talon

      Ei kai naisetkaan tyhmiä ole :D Juuri nyt hän nauraa sinulle sen rakastajansa kainalossa.

    • Anonyymi

      tärkein suhde parisuhteessa on suhde itseensä. Jos pysty tulemaan toimeen itsensä kanssa niin ei sitten toisenkaan kanssa. Puolisosi ei varsinaisesti valita sinulle vaan hän purkaa omaa pahaa oloaan ja aivan värään soitteeseen. Kas kun se roska löytyy hänen mielestä helpommin sinun silmästä kuin omasta.

      Itse olen elänyt vastaavaa todellisuutta yli 30 vuotta, eikä tilanne ala vieläkään hellittää. Luulen, että odotan häneltä jotain sellaista jota ei ole olemassa tai edes ollut olemassa. Pitkään olet sinäkin tuota katsonut. Olisiko kohta aika sinunkin huolehtia omista tarpeista ja onnellisuudesta. Yhtään suurempaa ristiä et haudallesi tuolla tavalla ansaitse...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      69
      871
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      852
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      541
      770
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe