Olen ihmetellyt jo pitkään, missä suomalaisten miesten nahkahousut. 10-20v.sitten näki aika paljon hevimiehillä,rokkareilla bikereilla ja muillakin mutta nykyään hävinnyt katukuvasta,
Missä miesten nahkahousut?
4
497
Vastaukset
- Anonyymi
No varmaan se homoleima pelottaa useimpia heteromiehiä jotka haluaisivat pukeutua nahkiksiin.
- Anonyymi
Kerran lähibaarissa yks hemmo kommentoi nahkahousujani kysymällä " Tiedätkö minkälaiset miehet pitää nahkahousuja? " Katsoin tyypin asua ja vastasin :" Tiedän, sellaiset miehet, jotka eivät ilkeä tulla baariin verkkareissa ja lenkkareissa". Melkoiset naurut sai tyyppi osakseen. Hetero.
- Anonyymi
Näen liian harvoin mihillä nahkahousuja. itselläni on farkkumalliset.
- Anonyymi
Olen käyttänyt nahkaa aina, mp nahkaa ja muutenkin mm. töissä ja eipä ole minua haitannut eikä ole tullut vastaan mitään negatiivista ,,päin vastoin , kaupoissa ja muuallakin olen saanut tosi hyvää palvelua,kaikki ei voi kaikesta tykätä,minaä tykkaan. Nahkafarkut ja jokin muu yläosa kun nahkaa niin keventää, ja on hyvän näkönenkin. Katukuva ,,joo melko yksin saa liikkua nahoissa nykyään,että sehän on itsestä kiinni haluaako katukuvaan nahkaa. että nahkaa päälle ja ulos. Jos muita nahan ystäviä niin vois vaihtaa vaikka kuulumisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658