Suvakit pitävät itseänsä hyviksinä ja syyttävät konservatiiveja pahoiksi ja valehtelijoiksi. Kukapa toisaalta pitäisi itseään pahana? Mutta oikeistopuolelta katsottuna suvakeita voi pitää pahoina ja valheellisina. Keskustelu näiden välillä ei etene, koska molemmat ovat vakuuttuneita omasta hyvyydestään ja toisen pahuudesta.
Itse olen konservatiivi ja katson tietenkin olevani oikealla puolella. Vihervasemmiston voi katsoa valehtelevan monella eri tavalla.
Esimerkiksi Israelin suhteen he uskovat palestiinalaisten propagandaa ja lavastuksia. Ja vihaavat Israelia. Jos oikeasti ottaa selville asiat, huomaa, että Israel on oikeassa ja käyttäytyy oikein. Monet katsovat vain muslimien propagandavoittoja, jotka he saavat mediassa.
Transaate: kuvitellaan olevan miljoonia sukupuolia, vaikka tieteellinen ja biologinen totuus on, että sukupuolia on vain 2. Mielikuvitus ja oma tahto nousee tässä maailmaa määrittäväksi tekijäksi.
Todellisuudentaju: uskotaan intersektionaaliseen feminismiin ja sen uhrikategorioihin. Jos joku on määritelty sorretuksi uskotaan tätä dogmia eikä tajuta todellisuutta.
Samoin suhtautuminen islamiin. Islam tappaa homoja ja alistaa naisia. Silti suvakki uskoo islamia kaverikseen. Vaikka liberaalit ensimmäisenä tuhotaan kalifaatissa. Itsesuojeluvaisto on siis olematon. He ovat kuin skandinaiset Marokossa kieltäen terroristien olemassaolon.
Jos suvakit eivät pysty edes suojelemaan itseänsä, miten he voisivat suojella meitä muita? Heitä pitäisi lähinnä suojella omalta aatteeltaan, koska se johtaa tuhoon.
Hyvän ja pahan taistelu, konservatiivit ja suvakit
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Liberalismi on kuitenkin länsimaisen sivistyksen perusta. Ääriliberaalit ja äärikonservatiivit ovat omanlaisiaan, mutta ehkäpa on niin, että jokainen maltillisempikin on aina jossain määrin sekä liberaali, että konservatiivi.
- Anonyymi
Kerroit taas omat houreesi, kiitos 🤪🤣🤪
- Anonyymi
Persutoimistolla rakennettu pelottava suvakkiolkiukko näyttäytyy monille persukannattajille todellisena hahmona. Se toimii oikein hyvin pelotteena Suurta Johtajaa tarvitseville äänestäjille. Siitä pitää vaan muistutella jatkuvasti ettei porukka huomaa että se onkin vain mielikuvitukseen propagandalla iskostettu olkiukko.
Niille potentiaalisille persukannattajille joille suvakkihahmoon uskominen liian mielikuvituksellista, samalla toimistolla rakennettiin vihervasemmisto -käsite. Sen edustajiksi voi leimata suuremman kohderyhmän ja olkiukko-valheesta ei jää kiinni niin helposti.
- Anonyymi
Suvakit ovat sairaita kun tuhoavat yhteiskuntansa mielipuolisilla toimillaan
Muistaako kukaan terorristien tekemiä päänkatkaisuja tai muita puukotuksia tai räjäytyksiä esim. Puolssa tai Unkarissa? No ei, koska Puola ja Unkari ovat toimineet järkevästi. Länsi-Euroooppa sen sijaan on kusessa suvakkien mielisairaan politiikan takia.- Anonyymi
Voitko nimetä jonkun suvakin tai suvakeita jotka tuhoavat yhteiskunnan toimillaan? Miten ne tuhoavat yhteiskunnan, millaisia tekoja tai näyttöjä siitä on?
Jollet pysty, niin pohdi hetki sitä että onko kyse vaan omista harhoistasi vai onko ajatus iskostettu mieleesi jonkun ulkopuolisen toimesta.
- Anonyymi
Hyvän ja Pahan taistelu noniin siinä hyvä joo sanontakin.
- Anonyymi
Liian karkeajakoista on kahteen ääripään leiriin rajoittaminen. Suurin osa ihmisistä on kuitenkin jotain tuolta väliltä eikä arvot ole aina kiveenhakattuina muuttumattomina. Voihan näille kaikenlaisia nimiä aina keksiä omaksi huvikseen mutta aivan turhaa sellainen jaottelu.
- Anonyymi
Voi ei joku hybän js pshsn taisto, tuo peli kannattaa investoida jos huomaa kahttps://www.youtube.com/watch?v=NF_3OsIO1AA
upassa: - Anonyymi
Todellisuudentaju näyttää todellakin olevan toisilla vankasti hukassa, koska näin "vihervasemmistolaisena suvakkina" voin todeta, että islam on erittäin vastenmielinen uskonto jossa tapetaan ateisteja ja homoja sekä alistetaan naisia. En todellakaan pidä islamia kaverina, vaan inhoan ja vastustan sitä jyrkästi.
Mutta tämähän ei millään sovi tollon aivopieremiin typeryyksiin. Voi voi, romahtiko nyt valhekorttitalosi?- Anonyymi
Saksa v.1933: Kaikki juutalaiset ovat pahoja. Äärioikeistopopulisi v.2021: Kaikki muslimit ovat pahoja.
- Anonyymi
Äärikonservatismi nyt edustaa kaikkea muuta kuin hyvää.
- Anonyymi
Äärioikeistolainen ei ymmärrä, että kaikkiin pahantekijöihin voi suhtautua kielteisesti.
Koskee myös kaikki terroristeja kuten Isis ja Israel.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2734510Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2673632Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1621928Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde261830Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,3011491Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1351037Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18979en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va123928Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235884