Jos yksi teisti, niin sitten kaikki

Anonyymi

Kun muslimi tekee terroristisen teon ja murhaa viattomia siviilejä, niin silloin kaikki teistit ovat samanlaisia kuin se yksi, joka on heidän veljensä. Erityisesti kristityt ovat syyllisiä ja samanlaisia kuin se yksi tai muutama muslimi, jotka ovat aina tervetulleita vihervasemmistolaiseen utopiaan Suomen maassa. Sopeutuvat hyvin (vain muutama talous-, väkivalta- ja seksuaalirikos per muslimimies per vuosikymmen).

On oikein ja paikallaan syyllistää kaikki uskovaiset kristityt siitä, että joku teisti tekee jotakin niin sanotusti pahaa, vaikka kukaan ei ole vielä pystynyt määrittelemään sitä, mikä on hyvää ja mikä pahaa, absoluuttisesti. Idiootit ovat sanoneet, että se, mikä lisää onnellisuutta ja hyvinvointia, on aina hyvää, mutta eivät tollot tajua sitä, että tuokin on kiinni yksilön subjektiivisesta näkemyksestä.

Homo tykkää siitä, että homostellaan, narkomaani siitä, että huumeitä käytetään ja varas siitä, että muilta kuin häneltä varastetaan.

Sano siinä sitten, mikä on absoluuttisen hyvää tai pahaa...

2

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Homo tykkää siitä, että homostellaan..."

      Mitä pahaa siinä on, jos kaksi aikuista ihmistä päättää vapaasta tahdosta toteuttaa Luojan luomia synnynnäisiä taipumuksia eivätkä siinä vahingoita tai loukkaa toisiaan tai muita?

      "narkomaani siitä, että huumeitä käytetään..."

      Päihteiden ongelmakäyttö on terveydenhoitoalan kysymys, ei moraalikysymys.

      "varas siitä, että muilta kuin häneltä varastetaan..."

      Mikään laki ei hyväksy varastamista.

    • Anonyymi

      Oletko nähnyt uskon kiihkoa tai vihaa suurissa joukoissa, alkaisi varmasti pelottamaan sellaisen joukon keskellä. Ei ne mitään yksilöitä ole kun sille päälle ryhtyy.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      236
      4016
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2317
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      937
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      930
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      770
    Aihe