Trump on hölmö, kun vänkää ja on huono häviäjä. Olisi kannattanut valita toinen strategia. Jos minä olisin Trump, niin olisin näennäisesti tunnustanut tappioni ja onnitellut Bideniä, mutta sitten eläkkeelle päästyäni haukkunut Bideniä joka tilanteessa ja suurennellut hänen virheitään ja vihjaillut jatkuvasti, kuinka hänellä on jotain salakähmäistä menossa Kiinan kanssa ja kuinka hänen poikaansakin epäillään rikoksista, jne. Biden voi nyt olla suosittu, mutta uutuudenviehätys laimenee pian ja kun koronapandemian ja siitä seuranneiden talousongelmien korjaaminen käy Bidenille ylivoimaiseksi ja hänen kannatuksensa vähenee, niin siinäkin olisi riittänyt Trumpille piikittelyn aihetta seuraavaksi neljäksi vuodeksi. Näinhän demokraatit toimivat 2016 vaalien jälkeen. He myönsivät näennäisesti häviönsä, mutta kostivat sitten Trumpille haukkumalla ja mitätöimällä Trumppia joka käänteessä. Trumpilla olisi nyt tilaisuus maksaa potut pottuina eikä oikutella kuin pikkulapsi.
Trumpilla huono häviämisstrategia
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Covid 19 on kova vastus mille tahansa presidentille. Myös Bidenille.
- Anonyymi
Trumppi ja oikeistöhörhöt ovat liian yksinkertaisia edes tuommoiseen.
- Anonyymi
Meinaatko ettei Trump tule joka tapauksessa noin tekemään, oli siihen aihetta tai ei? Trump ON kuin pikkulapsi, niin ajatuksen juoksultaan kuin käytökseltäään. Ja lisäksi valtava narsisti. Biden ärsyttää nyt Trumpia jopa enemmän kuin Obama (vaikka ei tummaihoinen olekaan), koska Biden on nöyryyttänyt Trumpia voittamalla tämän.
- Anonyymi
Bidenillä tulee taatusti olemaan niin isoja haasteita koronan ja talouden ja kansan kahtiajakautumisen kanssa, että varmasti Trumpin kannattajat löytävät syitä mollata häntä ja hänen hallintoaan yhtä usein kuin demokraatit mollasivat Trumppia.
- Anonyymi
Tiukassa paikassa tarvitaan Suuria tekoja, siksi Amerikan kansa äänesti Bidenin voittoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiukassa paikassa tarvitaan Suuria tekoja, siksi Amerikan kansa äänesti Bidenin voittoon.
Trumpin kaudella talous ja työllisyys olivat hurjassa nousussa, kunnes Covid 19 sotki tilanteen. Trump ei myöskään aloittanut sotia. Myös hänen tiukka maahanmuuttopolitiikkansa oli pitkällä tähtäimellä järkevää. Trump ei ollut sellainen hirviö ja pahis miksi hänet on mediassa yksipuolisesti leimattu. Vai miten muuten selitätte sen, että hän häviöstään huolimatta sai kuitenkin paljon ääniä?
Trumpilla on jonkinlaista näyttöä, mutta mitä näyttöä Bidenilla on? Hän on ollut mukana politiikassa vuosikymmeniä, mutta mitä hän on oikeasti saanut aikaan? Eipä paljon mitään. Siksi en välttämättä usko, että Biden saa suurista lupauksistaan huolimatta Covid 19 tilannetta hallintaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumpin kaudella talous ja työllisyys olivat hurjassa nousussa, kunnes Covid 19 sotki tilanteen. Trump ei myöskään aloittanut sotia. Myös hänen tiukka maahanmuuttopolitiikkansa oli pitkällä tähtäimellä järkevää. Trump ei ollut sellainen hirviö ja pahis miksi hänet on mediassa yksipuolisesti leimattu. Vai miten muuten selitätte sen, että hän häviöstään huolimatta sai kuitenkin paljon ääniä?
Trumpilla on jonkinlaista näyttöä, mutta mitä näyttöä Bidenilla on? Hän on ollut mukana politiikassa vuosikymmeniä, mutta mitä hän on oikeasti saanut aikaan? Eipä paljon mitään. Siksi en välttämättä usko, että Biden saa suurista lupauksistaan huolimatta Covid 19 tilannetta hallintaan.100.000 uutta sairastunutta päivässä. Ei kovin vakuuttavaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
100.000 uutta sairastunutta päivässä. Ei kovin vakuuttavaa.
Mistä voimme ikinä tietää, ettei tuota määrää olisi tullut jonkun demokraattipresidentinkin johtamana? Kyllähän Covid 19 tuli suurena yllätyksenä kaikille eikä siihen osattu varautua oikein missään muuallakaan. Mietitään nyt Euroopankin kuolleisuuslukuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trumpin kaudella talous ja työllisyys olivat hurjassa nousussa, kunnes Covid 19 sotki tilanteen. Trump ei myöskään aloittanut sotia. Myös hänen tiukka maahanmuuttopolitiikkansa oli pitkällä tähtäimellä järkevää. Trump ei ollut sellainen hirviö ja pahis miksi hänet on mediassa yksipuolisesti leimattu. Vai miten muuten selitätte sen, että hän häviöstään huolimatta sai kuitenkin paljon ääniä?
Trumpilla on jonkinlaista näyttöä, mutta mitä näyttöä Bidenilla on? Hän on ollut mukana politiikassa vuosikymmeniä, mutta mitä hän on oikeasti saanut aikaan? Eipä paljon mitään. Siksi en välttämättä usko, että Biden saa suurista lupauksistaan huolimatta Covid 19 tilannetta hallintaan.Itse asiassa talousnousu alkoi jo Obaman aikana, Trumppi on vaan istunut kyydissä. Eikä tarvitse kun katsoa tuon hullun julkisia esiintymisiä niin ei häntä ole tarvinnut median erikseen leimata mitenkään! Koronaa ei ole hoitanut mitenkään paitsi suositteli valkaisuainetta hoidoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse asiassa talousnousu alkoi jo Obaman aikana, Trumppi on vaan istunut kyydissä. Eikä tarvitse kun katsoa tuon hullun julkisia esiintymisiä niin ei häntä ole tarvinnut median erikseen leimata mitenkään! Koronaa ei ole hoitanut mitenkään paitsi suositteli valkaisuainetta hoidoksi.
Taloudellinen nousu alkoi jo toki Obaman aikana, mutta olisi aika yksipuolista ja puolueellista antaa kaikki kunnia vaan Obamalle ja väittää, ettei Trumpilla ollut osaa eikä arpaa positiiviseen talouskehitykseen. Sehän ei olisi totta. Eikä Trump todellakaan suositellut valkaisuainetta koronan hoitoon vaan leikitteli ajatuksella voisiko desifiointiainetta käyttää suonensisäisesti viruksen tappamiseen. Ei mikään kovin fiksu ajatus, mutta se on kaukana siitä että hän olisi kehoittanut ketään kokeilemaan sitä. Jos joku kokeili sitä sen takia niin voi syyttää omaa tyhmyyttään. Sekin juttu alkoi elää ihan omaa elämäänsä mediassa.
- Anonyymi
Trump, luonnevikainen psykopaatti, ei voi koskaan tunnustaa tappiotaan.
- Anonyymi
Oli lopulta pakko tunnustaa.
- Anonyymi
Se on aivan sama mikä on Trumpin tai jonkun muun häviämisstrategia. Vaalit lähdetään aina voittamaan laillisilla äänillä. Trumpilla erinomainen voittostrategia.
- Anonyymi
Alkaa näyttää siltä, että Trump alkaa jo muuttamaan strategiaansa. Myöntää nimellisesti tappionsa ja luovuttaa, mutta jatkossa muistuttaa toistuvasti miten Biden voitti vaalit vilpillä ja on epäluotettava, jne. Trumpista tulee vihainen oppositiojohtaja, joka kaivaa Bidenista kaikki mahdolliset virheet esiin. Ihan kuten Trumpille itselleen tehtiin viime vuosien aikana.
- Anonyymi
Bidenin "vaalivoittohan" oli läpinäkyvä kusetus käytä järkeä miten tässä tulee käymään. Trump julistetaan presidentiksi reilun 60 vuorokauden jälkeen ja jos pehkoa pitää vielä enemmän tonkia niin Biden passitetaan lusimaan törkeästä vaalirikoksesta.
Muuten vedonvälitysfirmatkin tietävät missä mennään ja potit jaetaan vasta kun oikeus on voittanut. - Anonyymi
Trumpin presidenttikausi tullaan muistamaan viime päivien pahoista törttöilyistä ja monet hyvätkin saavutukset jäävät siksi unholaan.
- Anonyymi
Mun mielestä toi demokraattien itkeminen on huonoa häviämistä. Ei hyväksytä laillista vaalitulosta ja mustamaalataan toista alatyylisesti kollektiivisen hysterian kourissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san271652Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621147- 501130
Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661097Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j3731029Martina ja jalkapalloilija2
Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?182960Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58955Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153942- 89887
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu114878