Jos kerran vasemmistolaismielinen media on harjoittanut jo kuukausikaupalla tätä jatkuvaa koronapelottelurummutusta ihmisten mieliin lähinnä siksi, että tätä kyseistä epidemiaa keppihevosena käyttäen pyrki kampanjoimaan Trumpia vastaan, niin luulisi että nyt kun saivat presidentinvaaleissa tahtonsa läpi, niin korona on heidän päämääriensä kannalta tullut hyödyttömäksi.
Aika tietysti näyttää, että tuleeko tämä skenaario toteutumaan, mutta jos näin käy, niin on se pelottava osoitus median vallasta nykypäivänä. Tuntuu kyllä aivan pähkähullulta, että miten kokonaisuudessaan noinkin harmiton virus on voinut synnyttää tuollaisen joukkohysterian ja ajanut yhteiskuntia poikkeustilaan, pysäyttänyt yhteiskunnan normaaleja toimintoja, kaventanut yksilönvapauksia jne.
Tuleekohan tää kansainvälinen koronamassahysteria päättymään lähikuukausina?
17
102
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä. On kyllä kummallinen joukkohysteria ja toisaalta myös osoittaa pirullista suunnittelua käydä trumpia vastaan viruksella. Tavallaan on ymmärrettävää että mikä tahansa kriisi käy siihen, tavallaan en olisi osannut tuollaista keinoa edes ajatella. Pirullisen nerokkaita nuo kiinalaiset.
- Anonyymi
Ja on kyllä kummallisin joukkohysteria koskaan. Pari "koronaan" kuollutta uutisoidaan laveasti kun vuositasolla suomen väestöön mahtuu kaikenlaisia eksoottisia tauteja paljon enemmän. Hiviin kuolee yhtä paljon, syövät, liikenne, itsemurhat..tuntuu kuin ajateltaisiin että No nyt! Nyt on lupa olla tyhmä kun on koronasta kyse. Mutta miksi? Miksi korona on niin suosittu tapa olla hysteerinen hölmö?
- Anonyymi
Tehän voitte olla sitten viisaita, tartuttaen koronan tai hivin itseenne. Kuolette sitten kunnianosoituksena Trumpin tumpille. Vastalauseena *vasemmisto* politiikalle.
Jotain hyvääkin. - Anonyymi
Eivät huomaa, että tämä heidän kampanjansa laittaa kapuloita rattaisiin myös joukkoliikennettä vastaan. Ja vasemmiston vihaama yksityinen autoilu on koronan myötä kasvanut.
- Anonyymi
Kyllä tämä joukkohysteria olisi jo korkea aika lopettaa, pitäisi antaa vapaasti levitä jos on levitäkseen, kaikki rajoitustoimet pitäisi lopettaa ja palata normaaliin
- Anonyymi
Se ei ole mikään koronahysteria vaan koronapandemia. Tappava virus.
- Anonyymi
Kiihdytysvaihe viruksella alkamassa Suomessa, arvaan, eurooppa sitä ennusti jo että ollaan vaarallisessa tilanteessa nyt juuri, ehkä vuonna 2042 pääsemme eroon viruksesta.
LOL
Vai on korona keksitty trumpin takia..🙄🙄🙄🙄- Anonyymi
Ei oo keksitty Trumpia varten mutta sitä on hyväksikäytetty Trumpia vastaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei oo keksitty Trumpia varten mutta sitä on hyväksikäytetty Trumpia vastaan.
Trump on itse tunaroitunut ja vähätellyt koronaa. Puhunut puutaheinää, kehottanut juomaan käsidesiä ym.
Eli itse on Trump koronasoppansa keittänyt. Anonyymi kirjoitti:
Ei oo keksitty Trumpia varten mutta sitä on hyväksikäytetty Trumpia vastaan.
Ei Euroopassa äänestetty trumpin puolesta eikä vastaan... höhö.
Anonyymi kirjoitti:
Trump on itse tunaroitunut ja vähätellyt koronaa. Puhunut puutaheinää, kehottanut juomaan käsidesiä ym.
Eli itse on Trump koronasoppansa keittänyt.Valkaisuainetta ja ikävä kyllä moni hölmö uskoi tuhoisin seurauksin..
- Anonyymi
Wwuwuw kirjoitti:
Ei Euroopassa äänestetty trumpin puolesta eikä vastaan... höhö.
Aiheesta uutisoivat mediat ovat kuitenkin samoja/vahvasti kytköksissä toisiinsa rapakon molemmin puolin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Trump on itse tunaroitunut ja vähätellyt koronaa. Puhunut puutaheinää, kehottanut juomaan käsidesiä ym.
Eli itse on Trump koronasoppansa keittänyt.Just sen takia media on pystynytkin pelottelemalla ihmismassoja tarpeettoman paljon koronalla käymään omaa ensisijaista taisteluaan Trumpia vastaan. Ei mediaa muuten korona tuossa määrässä kiinnostaisi eikä varsinkaan näin monta kuukautta koko epidemian paljastumisen jälkeen.
- Anonyymi
Naamio itsensä naamamaskilla ja menee ryöstämään pankkia: rahat tänne tai aivastan ja otan maskin pois.
- Anonyymi
Mustanaamio. Musta maski, mutta niin itse niin todellakin aloin käyttämään noita maskeja jo alussa, on erilaisiakin uusia paketeissa, on kunnioitusta elämää kohtaan jos käyttää, omaakin elämää kohtaan.
Opettelua oli vähän alussa, mutta jos oikeasti ajattelet, niin helposti menee 100euroa vuorokaudessa maskeihin jos niitä käyttää, milloinkahan valtio maksaa nuo 109miljardia käteisenä kansalaisille takaisin?- Anonyymi
Maskeihin ei saa menemään 100e vuorokaudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2714427Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2663572Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1591891Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251780Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2991471Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?1341012Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe18932en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va120887Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235875