Junassa saa olla oma itsensä

Anonyymi

Rautahevonen vie perille silti varmasti

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Valkoinen paholainen, valkonaama, aina mustassa pitää olla sisällä valkonaama, valkoinen paholainen.

      • Anonyymi

        Jos on pakotettu muottiin, ajattelemaan mustavalkoisesti, on mahdotonta tuntea rauhaa ja onnellisuutta.

        Joskus valkoinen on paha, musta hyvä, sitten taas musta paha ja valkoinen hyvä, elämä on pelkkää tuomiota...ja niin sitä mennään syöveriin pää edellä, jalat perässä. Tosiaankin 666, sehän kuvaa svastikankin muotoa alkuperäisesti, natsit sitä symbolia käyttivät omassa alkemiassaan aika voimallisesti.

        He eivät ymmärtäneet kokonaisuuden luonnetta luonnollisena jatkumona. Tai eivät välittäneet, Hitlerkin oli huumeiden käyttäjä ja katkera ihminen.

        Mutta samalla kaavalla voi myös nousta, kehittyä. Tämä on ratkaisu kysymykseesi, sinun on murrettava kirous käyttämällä sitä pelkkänä astinlautana johonkin parempaan. Ruusutkin tarvitsevat paskaa kasvaakseen suurimpaan kukoistukseensa. Kaikkeus tarvitsee kuolemaa, epäonnistumista, syntiinlankeemusta, elääkseen.

        Siksi on varoitettu Raamatussakin, että älkää syökö hyvän ja pahan tiedon puusta, tai teidät karkoitetaan paratiisista. Tuomiovalta kuuluu yksin Jumalalle, koska hän näkee kaiken.

        Todellisuuden on hengitettävä meidän kauttamme. Sisään, ulos, sisään, ulos...

        Mies tekee aloitteen, nainen ottaa vastaan. Mies työntää peniksen naisen vastaanottavaan vaginaan. Elämä on kuin hengitys, kaikissa muodoissaan.

        Vain joku niin mitätön olento kuin ihminen, on tarpeeksi tyhmä kuvittelemaan olevansa oikeutettu tuomiovaltaan😆😆😢

        Hulluutta.


    • Anonyymi

      Rautahevonen vie ja valkonaama kuljettaa.

    • Anonyymi

      Joskus joo oli tärkeä juttu, leikkausjuttu, olin rautahevosen kyydissä menossa sairaalaan. Sitten jotain tyttöjä, aika hauskoja, kysyin heiltä: onko tämä se pysäkki mihin minun pitäisi jäädä kun tuonne sairaalaan pitäisi mennä?`

      Tytöt silloin sanoivat: joo on oikea pysäkki tämä sellainen..

    • Anonyymi

      Nukahdat junan, sitten konduktööri ilmoittaa: tämä on sitten päätepysäkki: Murmaskissa venäjällä ollaan nyt...

    • Anonyymi

      Joku vain tarkistaa joo on henkilöpaperit kunnossa, kuin jotain noniin nukahtaa junaan ja löytää itsensä kummalisesta paikasta.

    • Anonyymi

      Sitten VR tai muu rautatieyhtiö toteaa: meillä on ilmeisesti aika hyvät istuimet kun ihmiset nukkuvatkin niissä unohtaen päämääränsä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7070
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      94
      5183
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      114
      3443
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3342
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2484
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1826
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1461
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1412
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1316
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1084
    Aihe