Junassa saa olla oma itsensä

Rautahevonen vie perille silti varmasti
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Valkoinen paholainen, valkonaama, aina mustassa pitää olla sisällä valkonaama, valkoinen paholainen.

Äänestä
  • Jos on pakotettu muottiin, ajattelemaan mustavalkoisesti, on mahdotonta tuntea rauhaa ja onnellisuutta.

    Joskus valkoinen on paha, musta hyvä, sitten taas musta paha ja valkoinen hyvä, elämä on pelkkää tuomiota...ja niin sitä mennään syöveriin pää edellä, jalat perässä. Tosiaankin 666, sehän kuvaa svastikankin muotoa alkuperäisesti, natsit sitä symbolia käyttivät omassa alkemiassaan aika voimallisesti.

    He eivät ymmärtäneet kokonaisuuden luonnetta luonnollisena jatkumona. Tai eivät välittäneet, Hitlerkin oli huumeiden käyttäjä ja katkera ihminen.

    Mutta samalla kaavalla voi myös nousta, kehittyä. Tämä on ratkaisu kysymykseesi, sinun on murrettava kirous käyttämällä sitä pelkkänä astinlautana johonkin parempaan. Ruusutkin tarvitsevat paskaa kasvaakseen suurimpaan kukoistukseensa. Kaikkeus tarvitsee kuolemaa, epäonnistumista, syntiinlankeemusta, elääkseen.

    Siksi on varoitettu Raamatussakin, että älkää syökö hyvän ja pahan tiedon puusta, tai teidät karkoitetaan paratiisista. Tuomiovalta kuuluu yksin Jumalalle, koska hän näkee kaiken.

    Todellisuuden on hengitettävä meidän kauttamme. Sisään, ulos, sisään, ulos...

    Mies tekee aloitteen, nainen ottaa vastaan. Mies työntää peniksen naisen vastaanottavaan vaginaan. Elämä on kuin hengitys, kaikissa muodoissaan.

    Vain joku niin mitätön olento kuin ihminen, on tarpeeksi tyhmä kuvittelemaan olevansa oikeutettu tuomiovaltaan😆😆😢

    Hulluutta.

    Äänestä

Rautahevonen vie ja valkonaama kuljettaa.

Äänestä

Joskus joo oli tärkeä juttu, leikkausjuttu, olin rautahevosen kyydissä menossa sairaalaan. Sitten jotain tyttöjä, aika hauskoja, kysyin heiltä: onko tämä se pysäkki mihin minun pitäisi jäädä kun tuonne sairaalaan pitäisi mennä?`

Tytöt silloin sanoivat: joo on oikea pysäkki tämä sellainen..

Äänestä

Nukahdat junan, sitten konduktööri ilmoittaa: tämä on sitten päätepysäkki: Murmaskissa venäjällä ollaan nyt...

Äänestä

Joku vain tarkistaa joo on henkilöpaperit kunnossa, kuin jotain noniin nukahtaa junaan ja löytää itsensä kummalisesta paikasta.

Äänestä

Sitten VR tai muu rautatieyhtiö toteaa: meillä on ilmeisesti aika hyvät istuimet kun ihmiset nukkuvatkin niissä unohtaen päämääränsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rautahevonen vie perille silti varmasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu