Tässä kotonani suihkusta tulleena piereskelleksäni, aloin pohtimaan ihan vaan semmosta asiaa että...
Haiseeko pieruni tänään sinihomejuustolle vai sinihomejuusto pierulleni?
juustonhaisu
8
99
Vastaukset
Homejuusto on pehmeä juusto, joka kypsytetään Penicillium-suvun pensselihomeiden avulla. Eli se on tuo pensselihome, joka haisee - pese pensselisi!
- Anonyymi
LIDL joutui vetämään Milbona-tuotteita poissa hyllyiltä, koska niissä oli todettu ripulia aiheuttavaa E-kolibakteeria.
Raavippa persereikääsi paljaalla sormellasi ja yritä sen jälkeen saada sormistasi se juustonaksujen haju poissa.Rakensin taloni parikymmentä vuotta sitten mäntysuopasaippuan paloista. Nehän on tiilen muotoisia ja laastiksi laitoin laastia. Hyvin on rakennelma täällä Mankkaan Kaatopaikalla aikaa kestänyt ja ennen kaikkea se ihana männyn haju, joka peittää kaiken muun aromimaailman alleen. Pyykkini pesen hankaamalla niitä ulkoseinää vasten.
Koli on kuulemma ollut suomalaisten suosiossa tänä vuonna. Ei ihme, että sieltä jotain jollekin mukaan tarttuu.
Voiko naksut olla muun muotoisia, kuin ne ovat? Puuttuuko EU, jos on kolmion muotoisia naksuja?roskapostirobotti1 kirjoitti:
Rakensin taloni parikymmentä vuotta sitten mäntysuopasaippuan paloista. Nehän on tiilen muotoisia ja laastiksi laitoin laastia. Hyvin on rakennelma täällä Mankkaan Kaatopaikalla aikaa kestänyt ja ennen kaikkea se ihana männyn haju, joka peittää kaiken muun aromimaailman alleen. Pyykkini pesen hankaamalla niitä ulkoseinää vasten.
Koli on kuulemma ollut suomalaisten suosiossa tänä vuonna. Ei ihme, että sieltä jotain jollekin mukaan tarttuu.
Voiko naksut olla muun muotoisia, kuin ne ovat? Puuttuuko EU, jos on kolmion muotoisia naksuja?Oikein hyvä on mäntysaippuatiili tuoksuineen. Naksut voivat olla myös punaisen puolikuun muotoisia islamilaisia juustonaksuja.
- Anonyymi
Sain ylimääräisen haisun kuriin wanhalla Niksi-Pirkka ohjeella. Ruokasoodan asiallinen käyttö neutralisoi vattan happamuuden.
Joutuu nääs EU-ruokakassivastaavana joutuu oleen haisuttomana. ( metrinmittain mike ) - Anonyymi
Minä olen iljettävä mätisäkki, sillä jos esimerkiksi raavin sormellani aivan vain korvani takaa, sen jälkeen sormeni haisee täysin ulosteelle. En edes kehtaa ruveta puhumaan pallieni hajusta, mutta sen sanon, että saa ihan oikeasti voimaan pahoin.
t. Turhaakin purompi- Anonyymi
Työkaverini Waldemar käytti " hattua ja keppiä" hajuongelman suitsimiseen. Aine tunnettiin myös kolina alan piireissä.
Hänellä se toimi, minulla ei. Mun vatsansa kivet
tyi kuin sementtiä olisi kapallisen syönyt.
Kakskannan ylilääkäri antoi ultimaatumin, ettei heillä enää hoidet vast'edes tätä asiakasta heitillä tästä vaivasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 342745
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151579- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1791228
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070
