Hyvän miehen tunnusmerkkejä

Anonyymi

13

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      paltslata ie elo hyjiä miäehiä

    • Anonyymi

      Hyvä mies ei kittaa kaljaa vaan ottaa silloin tällöin viskimoukun.

    • Anonyymi

      Tinderimiehet on hyvii nussijoita eli taivaallisia miehiä samoin arabimiehet ja afrikan miehet ja korkeastikoulutetut jännämiehet ei ole ätmeillä jakoa heihin eikä voi verrata heihin niin kerran kun nainen kokee tinderimiehen niin ei sen jälkeen suhdetta halua vaan lisää tinderimiehiä haluaa

    • Anonyymi

      Lähdetään siitä, että osaa käyttää kirjoittaessa välimerkkejä.

    • "Hyvää miestä ei voi määritellä rodun perusteella"

      Ja kylläpäs muuten voi.

      • Anonyymi

        Jaahas. Mitä rotua pitäisi olla?

        Noutaja vai seisoja.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jaahas. Mitä rotua pitäisi olla?

        Noutaja vai seisoja.

        Ihan vaan valkoista rotua. Omissa kumppanikriteereissäni tämä tarkoittaa sitä myös 100%:sti eli ihan aina. Noin yleisesti ihmisistä puhuttaessa taasen, karkeasti yleistäen (eli voi sieltä miljoonien "vääränrotuisten" joukosta löytyä ehkä jokunen mallikansalainenkin).


    • Anonyymi

      Tietysti miehen pitää olla hyvä sängyssä. Ainakin jos kumppani pitää seksistä. Kaikkihan eivät pidä ja silloin sillä ei liene väliä. Itse en sen kylläkään haluaisi mitään "hyvää nussijaa", koska itselleni se ei takaisi hyvää seksiä. Varmasti joku toinen tuota haluaakin. Kaljankittaaja taas on minusta ehdottomasti huonon miehen ominaisuus. Alkoholin kittaaminen yleensäkin on huono ominaisuus (minusta). Jännämies on myös minusta huono ominaisuus. Ainakin siinä mielessä miten se tällä palstalla määritellään.

    • Anonyymi

      Öö ... luitko sä tota tekstiä ollenkaan? Vai onko luetun ymmärtäminen oikeesti noin heikoissa kantimissa? Hyvä mies EI ole kaljankittaaja, niinhä siinä luki. Okei, siinä oli toki aika huono lauserakenne, mutta silti. (Hyvä mies on) "Sellanen joka ei oo mun mies eli sellanen joka juo joka päivä muutaman kaljan, viikonloppuna ottaa kahtena päivänä kännit, arki-iltoina ei oo päissään mutta kuitenki ottaa muutaman kaljan". Pikkasen enemmän huolellisuutta tohon lukemiseen pliis.

    • Parta. Sehän ei pahoille edes kasva. Uskoo, ken tahtoo. On muuten piilohomo vitsi.

    • Anonyymi

      Jännämies ja turha-akka on oiva pari. Siinä syntyy kusipäisiä vahinkolapsia, joilla on eri isät. Kaliaa menee ärräpäitä lentää ja läski lotisee. Siinä on paratiisia kerrakseen Mellunmäen betonilähiöissä. Urts!

    • Anonyymi

      Hyväpalkkainen duuni, statusta, eliittiä, julkkiskavereita, atleettinen, pitkä, komea, iso heppi, tukka... Minulta puuttuu nämä kaikki, paitsi komeus :) Siksi varmaan olenkin sinkku, kun naiset on niin vaativaisia. Ei tietenkään riitä, että on vain komea. Jos paidan alta löytyy peruskroppa ja sepaluksen takaa paljastuu keskimittainen, eli keskenkasvuinen, hepintapainen, niin pettymyshän siitä seuraa. Nainen haluaa sellaisen tuhdin splitterin, joka tuntuu joka sopukassa. Kun ei ole edes rahaa käydä Virossa hakemassa kunnon lertsaa, eikä edes varakasta kaveria joka voisi lainata. No, eipä tässä muuta voi kuin sopeutua tilanteeseen ja hyväksyä elämän realiteetit. Onneksi on netti ja kyky fantasioida mukavasta minua haluavasta naisesta.

    • Anonyymi

      Ette saa naisia joten ette ole hyviä miehiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      584
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      218
      512
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe