Vain riita ja huuto jäljelle jäi, ilo ja rakkaus poistuivat näin. Syytä en häntä, vikaa on minussa, kerään siis kimpsuni, pysyttelen sivussa.
Kymmenet vuodet kesti tää liitto, poistun nyt kuvasta, yhteisestä tuvasta. Iloa etsimään silti en lähde, kerrasta opin, etsin vain sopin.
Sairauskin vielä kun mieltäni painaa, huokaise sinä, kohta oon vainaa.
Kaik on mänt...
2
353
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kun poistuit tuosta pahuuden pesästä,
nyt on aika nauttia kesästä,
oli syksy tai talvi, kesä on aina kuvassa
varsinkin kun asut ikiomassa tuvassa!
Et suinkaan kohta ole vainaa!
Rauhallisuus ja onni tekee tilaa, ne poistavat mieltä ahdistavaa "haimaa"!
Nyt on aika iloita olosta, hanki kisa tai koira jakamaan onnesi omassa kotikolossa
ne kun ovat aina valmiita hyäksyvästi ja rakkaudella seurustelemaan kanssasi.
Superjatkoa. Vaikka haikuruno ontuukin :) :) - Anonyymi
Tiedän yhden toisenkin jonka muuttaa pitäisi.
Ei saa ajatusta, että se itäisi ja lähtis.
Ja rahat myös, luonteet pahat.
Ei uskalla, jämähtänyt ja selittelee.
Toisaalta saa sen minkä ansaitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899