Ex kaverina

Anonyymi

Mitä ajattelette miten paljon on ok ottaa yhteyttä ja olla yhteyksissä entiseen/entisiin kumppaneihin silloin kun on jo uusikin...
Itse olen sosiaalinen ja minusta on ok vaihtaa muutama lause jos jossain sattumalta tavataan. Ja on hyvä olla kavereitakin jos on paljon yhteisiä ystäviä että joutuu olla tekemisissä kuitenkin jonkun verran.

Oma entinen heivattu hyvästä syystä ja koen vähän kiusallisena yhteyden otot ja keskustelut hänen kanssaan kun sain kuulla että hänellä on jo uusi. En tiedä tietääkö tämä hänen nykyinen edes että hänet on jätetty oli niin kova pala että kertoi muille muuta.. mutta siis pitääkö tämä henkilö nyt estää kaikkialla vai sanoa vielä suorempaan hyvästit vai antaa vaan laittaa viestiä. Itse en tykkäisi jos seurustelisin ja toinen laittaisi viestiä vähän väliä olemattomien asioiden ja kuulumisten kyselyjen tiimoilla exälleen. Eikö silloin kun tavataan uusi ja aletaan olemaan semmoisen pitäisi loppua, olisiko se liiän tylyä käydä siitä hänen uudelle sanomassa?

9

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on ollut aina hyvät välit exiin ja nytkin vkl ajattelin yhden entisen suhteen kanssa mennä ajelulla ja mihin nyt ilta johtaa. Ei siinä mitään väärää ole jos entisten suhteiden kanssa on hyvät välit.

    • Anonyymi

      Laastari

      • Anonyymi

        Sä olit oikeesti mulle laastari vai etkö ton vertaa älynnyt kun olin suunniltani erosta ja sen tiesi jopa mun terapia nii yhtä äkkiä se kääntyi nii että ajattelin sinua siinä mielessä jotta en koko ajan miettisi mun exää ja sitte kesällä vasta pääsin exäst yli kiitos sinulle. 😂🤣🤣😂🤣😂😂🤣🤣Olet vain laastari ollu mulle nytte lotta ajaa ihan samaa asiaa kuin sinä sillo. Saat nähdä nii kohta rakastun lottaa ja hänen tatska tulee sinun tilalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sä olit oikeesti mulle laastari vai etkö ton vertaa älynnyt kun olin suunniltani erosta ja sen tiesi jopa mun terapia nii yhtä äkkiä se kääntyi nii että ajattelin sinua siinä mielessä jotta en koko ajan miettisi mun exää ja sitte kesällä vasta pääsin exäst yli kiitos sinulle. 😂🤣🤣😂🤣😂😂🤣🤣Olet vain laastari ollu mulle nytte lotta ajaa ihan samaa asiaa kuin sinä sillo. Saat nähdä nii kohta rakastun lottaa ja hänen tatska tulee sinun tilalle.

        No hyvä, että selvisi tässä vaiheessa. Tuuliviirihän sinä oot. Mieli muuttuu ainiaan.


    • Anonyymi

      Kyllä minä olen entistä tavannut. Olinhan ollut siihen peräti rakastunut.
      Mutta, mutta kun alkkohooli vie, niin rakastettavastakin tulee noita-akka.
      Sitähän ei kauaa läheltä katsele. Muutaman vuoden eron jälkeen voidaan tavata, mutta yhteenpaluu on poissuljettu.

    • Anonyymi

      No tuossa tilanteessa tuntuu erikoiselta että hän viestittelee. Ehkä hänelle eronne ei oo vielä selvä tunnetasolla ja irtipäästämisen mielessä. Ja hän on vähän puolitiessä asian kanssa. Toinen puoli uudessa toinen vanhassa. Yhteydenpito exään voi olla luomassa turvallisuuden tunnetta uuden suhteen epävarmuuksien keskellä.

      • Anonyymi

        Näin se varmaan on... onko pitkä parisuhde takana? Ja miten tuore tämä teidän ero oli? Jospa se yhteyden otto ja sinäkin unohtuisi lopulta kun seurustelu jatkuu ja syvenee!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin se varmaan on... onko pitkä parisuhde takana? Ja miten tuore tämä teidän ero oli? Jospa se yhteyden otto ja sinäkin unohtuisi lopulta kun seurustelu jatkuu ja syvenee!

        Ei kovin pitkä.. ja erosta on reilu puoli vuotta..


    • Anonyymi

      Mikäli on uusi kumppani kyllä minun mielestä pitäisi yhteydenpito vähentyä entisten kanssa. Sattumalta jos törmää niin ok moikata ja vaihtaa nopeasti kuulumiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      119
      3889
    2. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      71
      3121
    3. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2724
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      84
      2468
    5. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      19
      2419
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      37
      2345
    7. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      6
      2227
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2211
    9. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      28
      2161
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      27
      2046
    Aihe