Ex kaverina

Anonyymi

Mitä ajattelette miten paljon on ok ottaa yhteyttä ja olla yhteyksissä entiseen/entisiin kumppaneihin silloin kun on jo uusikin...
Itse olen sosiaalinen ja minusta on ok vaihtaa muutama lause jos jossain sattumalta tavataan. Ja on hyvä olla kavereitakin jos on paljon yhteisiä ystäviä että joutuu olla tekemisissä kuitenkin jonkun verran.

Oma entinen heivattu hyvästä syystä ja koen vähän kiusallisena yhteyden otot ja keskustelut hänen kanssaan kun sain kuulla että hänellä on jo uusi. En tiedä tietääkö tämä hänen nykyinen edes että hänet on jätetty oli niin kova pala että kertoi muille muuta.. mutta siis pitääkö tämä henkilö nyt estää kaikkialla vai sanoa vielä suorempaan hyvästit vai antaa vaan laittaa viestiä. Itse en tykkäisi jos seurustelisin ja toinen laittaisi viestiä vähän väliä olemattomien asioiden ja kuulumisten kyselyjen tiimoilla exälleen. Eikö silloin kun tavataan uusi ja aletaan olemaan semmoisen pitäisi loppua, olisiko se liiän tylyä käydä siitä hänen uudelle sanomassa?

9

214

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on ollut aina hyvät välit exiin ja nytkin vkl ajattelin yhden entisen suhteen kanssa mennä ajelulla ja mihin nyt ilta johtaa. Ei siinä mitään väärää ole jos entisten suhteiden kanssa on hyvät välit.

    • Anonyymi

      Laastari

      • Anonyymi

        Sä olit oikeesti mulle laastari vai etkö ton vertaa älynnyt kun olin suunniltani erosta ja sen tiesi jopa mun terapia nii yhtä äkkiä se kääntyi nii että ajattelin sinua siinä mielessä jotta en koko ajan miettisi mun exää ja sitte kesällä vasta pääsin exäst yli kiitos sinulle. 😂🤣🤣😂🤣😂😂🤣🤣Olet vain laastari ollu mulle nytte lotta ajaa ihan samaa asiaa kuin sinä sillo. Saat nähdä nii kohta rakastun lottaa ja hänen tatska tulee sinun tilalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sä olit oikeesti mulle laastari vai etkö ton vertaa älynnyt kun olin suunniltani erosta ja sen tiesi jopa mun terapia nii yhtä äkkiä se kääntyi nii että ajattelin sinua siinä mielessä jotta en koko ajan miettisi mun exää ja sitte kesällä vasta pääsin exäst yli kiitos sinulle. 😂🤣🤣😂🤣😂😂🤣🤣Olet vain laastari ollu mulle nytte lotta ajaa ihan samaa asiaa kuin sinä sillo. Saat nähdä nii kohta rakastun lottaa ja hänen tatska tulee sinun tilalle.

        No hyvä, että selvisi tässä vaiheessa. Tuuliviirihän sinä oot. Mieli muuttuu ainiaan.


    • Anonyymi

      Kyllä minä olen entistä tavannut. Olinhan ollut siihen peräti rakastunut.
      Mutta, mutta kun alkkohooli vie, niin rakastettavastakin tulee noita-akka.
      Sitähän ei kauaa läheltä katsele. Muutaman vuoden eron jälkeen voidaan tavata, mutta yhteenpaluu on poissuljettu.

    • Anonyymi

      No tuossa tilanteessa tuntuu erikoiselta että hän viestittelee. Ehkä hänelle eronne ei oo vielä selvä tunnetasolla ja irtipäästämisen mielessä. Ja hän on vähän puolitiessä asian kanssa. Toinen puoli uudessa toinen vanhassa. Yhteydenpito exään voi olla luomassa turvallisuuden tunnetta uuden suhteen epävarmuuksien keskellä.

      • Anonyymi

        Näin se varmaan on... onko pitkä parisuhde takana? Ja miten tuore tämä teidän ero oli? Jospa se yhteyden otto ja sinäkin unohtuisi lopulta kun seurustelu jatkuu ja syvenee!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näin se varmaan on... onko pitkä parisuhde takana? Ja miten tuore tämä teidän ero oli? Jospa se yhteyden otto ja sinäkin unohtuisi lopulta kun seurustelu jatkuu ja syvenee!

        Ei kovin pitkä.. ja erosta on reilu puoli vuotta..


    • Anonyymi

      Mikäli on uusi kumppani kyllä minun mielestä pitäisi yhteydenpito vähentyä entisten kanssa. Sattumalta jos törmää niin ok moikata ja vaihtaa nopeasti kuulumiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      129
      2079
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      51
      989
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      877
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      766
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      77
      720
    6. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      627
    7. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      616
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      612
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      133
      570
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      520
    12. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      52
      513
    13. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      504
    14. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      499
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      498
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      488
    17. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      487
    18. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      486
    19. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      154
      476
    20. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      463
    Aihe