Määritelmätön suhde

Katkeruutta on turha tästä tuntea.
Me emme luvanneet toisillemme ikuista rakkautta tai mitään muutakaan...
<3
141040
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Viesti haisee raukkamaisuudelle. Okei, teidän suhde on määrittelemätön. Menet sen taakse, eikä hän sen vuoksi ansaitse tuota paskaa kuulla edes sinun suustasi!

Äänestä
  • Oletpa ilkeä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletpa ilkeä

    Mielestäni aloitus on ilkeydessään vailla vertaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mielestäni aloitus on ilkeydessään vailla vertaa.

    Mitä ilkeää siinä on, että kertoo olevansa katkera? Jokaisella on oikeus hänen tunteisiinsa ja ei ole olemassa oikeanlaisia eikä vääränlaisia tunteita vain tunteita jotka kaikki ihmiset kokevat omalla yksilöllisellä uniikilla tavallaan.

    Sinuna miettisin, että mitä se sinun olettamus toisen tekstistä kertoo sinusta ihmisenä ja yksilönä. Ja mitä voisit tehdä jatkossa ihmisenä paremmin että et dissaisi toisia internetissä täysin heitä tuntematta tai tietämättä toisista ihmisistä yhtikäs mitään!

    Äänestä

Itseasiassa lupasimme.. Mutta tietysti riippuu ketä tarkoitat..

Äänestä
  • Minä lupasin sulle ruusutarhan, mikä nyt sit oletkaan

    Siellä on ihanaa. Hyvät tuoksut, ja ihailtavaa riittää

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä lupasin sulle ruusutarhan, mikä nyt sit oletkaan

    Siellä on ihanaa. Hyvät tuoksut, ja ihailtavaa riittää

    Kyllä lupasit paljon enemmän kun tuoksuja ja ruusuja mutta tainnut olla pelkkää paskan jauhantaa ja turhia puheita. Eikö miehellä ole selkärankaa?

    Äänestä

Mutta minä lupasin sinulle koko elämäni..

Äänestä

Saahan sitä luvata vaikka kuun taivaalta.
Loputtomiin pilvilinnoihin ei jaksa uskoa.

Äänestä

Muutama tapaamiskerran ja kuitenkin odotit jotain pidempää?

Äänestä

Oliko edes rakkautta? Taisi olla pelkkää sinun ihastusta?

Äänestä

Lopeta tollanen pelleily ja ei todellakaan erota ikinä.

Äänestä
  • Ei niin erotakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katkeruutta on turha tästä tuntea.
Me emme luvanneet toisillemme ikuista rakkautta tai mitään muutakaan...
<3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu