Helsingin nuorisorikollisuus on kehitysmaamerkki

ei onnellisuuden merkki.

Viherpunikit ja EU sossut ei osaa parempaa. stubbi, jutta ja jykä - suomen EU sossujen mannekiinit ja taistolaiset. ymmärtääkö, edes hutisalo mitä on onni? assan kriminaaleja?
Missä nää hutisalot ja muut vihreät ovat kasvaneet? Onko hänen ja sen puolueen ”onni” - koko maan etu ja onni? Mitä vihreät tarkalleen ottaen myy meille? Suomalaisuus on uusi häpeä ja assan kriminaalit uusi onni alà vihreät.
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Väkilukuun suhteutettuna nuorisoväkivaltaa on eniten Vaasassa.

"alaikäisten väkivalta liittyy yhä useammin huumeisiin ja ryöstöihin, joita tehdään huumekaupan yhteydessä." (HS)

Narkkikset hakkaa toisiaan.

Äänestä

alkanee Etelä - Afikan säännot . Pyssut kaikille ! Jostaib syystä YLE ollut hiljaa vähintään 10 vuotta eteläafrikasta !

Äänestä

Huvittavinta oli poiketa parodiatili-komisario Taposen twitterissä tuossa juuri tsekkaamassa tän illan tahattomat komiikat. Ja ykköseksi kiipi tällä kertaa se sävellys, ettei itseasiassa nuotison tekemät väkivaltarikokset ole tänä vuonna lisääntyneet(eilen ne oli vielä vähentynyt, mutta kun suvakkien muistin maksimipituus lasketaan minuuteissa, niin: Hälläväliä!) vaan ainoastaan rikoksesta epäiltyjen eli tekijöiden määrä on lisääntynyt! :)

NO HUH! Minä kun jo ehdin huolestua että itse rikokset ovat lisääntyneet, mutta kivi putosi sydämeltäni kun kuulin että nykyään yhtä tappoa, ryöstöä tai pahoinpitelyä on tekemässä entistä useampi nuori! :)

diu-diu 🤡

Äänestä
  • Mitä enemmän yhen kimpussa raiskaamassa ja kurkkua katkomassa , sitä varmemmin syy on uhrissa, ja kurkunkatkojia ei voi tuomita, kun se haittaisi niiden kotoutumista.

    Sitä se eeuu teettää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei onnellisuuden merkki.

Viherpunikit ja EU sossut ei osaa parempaa. stubbi, jutta ja jykä - suomen EU sossujen mannekiinit ja taistolaiset. ymmärtääkö, edes hutisalo mitä on onni? assan kriminaaleja?
Missä nää hutisalot ja muut vihreät ovat kasvaneet? Onko hänen ja sen puolueen ”onni” - koko maan etu ja onni? Mitä vihreät tarkalleen ottaen myy meille? Suomalaisuus on uusi häpeä ja assan kriminaalit uusi onni alà vihreät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu